Pakankamai aukšto lygio varžybos įvairių sporto šakų šiuo metu vyksta Kinijoje.
Kai kurie elitiniai Lietuvos plaukikai tiesiai iš pasaulio čempionato nuvyko į universiadą, o Andrius Šidlauskas ir Kotryna Teterevkova, o taip pat Tomas Navikonis iškovojo ir medalius plaukimo varžybose.
Bet bėgimo take nutiko neįprastas vaizdas.
N.Anukar Ali startavo sprinto bėgime, bet prasidėjus rungčiai mergina greitai atsiliko nuo varžovių ir dingo iš bėgimą filmuojančio kamerų akiračio.
Distancijoje ji užtruko daugiau nei 20 sekundžių, nors neatrodė, kad jai kas būtų nutikę.
Įveikusi nuotolį per 21,81 sek. N.Anukar Ali pralaimėjo lyderėms daugiau nei 10 sek.
Jos rezultatas tapo prasčiausiu visų laikų bėgimu per universiadų istoriją.
Ir aukštesnio lygio varžybose kartais pasitaiko atletų, kurie vardiniais kvietimais patekę į renginį negali prilygti varžovams, bet, pavyzdžiui, Tokijo olimpinėse žaidynėse nė viena bėgikė nebėgo lėčiau nei per 16 sek.
Po finišo kaltinimų sulaukė Somalio atstovai, kurie atsiuntė į varžybas merginą, kuri akivaizdžiai negalėjo varžytis su profesionaliomis sportininkėmis.
„Kaip jie pasirinko netreniruotą mergaitę atstovauti Somalį bėgimo varžybose? Tai tikrai bado akis ir prastai parodo mūsų šalį tarptautiniame renginyje“, – komentavo Elhaam Garaad.
Somalyje kilo skandalas. Afrikos šalies jaunimo ir sporto ministerija paviešino pripažinimą, kad startavusi N.Anukar Ali „nė sportininkė, nė bėgikė“.
Somalio lengvosios atletikos federacija sulaukė kaltinimų, o jos vadovė Khadijo Aden Dahir buvo priversta atsistatydinti po susitikimo tarp Somalio sporto ministerijos ir olimpinio komiteto.
Jų pirma išvada buvo, kad Somalis neturi studentų sporto asociacijos, o detalesnis tyrimas, kaip N.Anukar Ali galėjo patekti į žaidynes dar bus atliktas.
„Tai, kas nutiko šiandien, nereprezentuoja Somalio žmonių žmonių, – sakė Somalio sporto ministras Mohamedas Barre Mohamudas. – Mes atsiprašome Somalio žmonių.“