„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sprinteris M.Jurgilas išvyko į JAV

Vieno pajėgiausių Lietuvos sprinterių Martyno Jurgilo gyvenime ir karjeroje – esminiai pokyčiai. Nuo pirmadienio sprinteris studijuoja ir sportuoja JAV, Kanzaso universitete.
Martynas Jurgilas
Martynas Jurgilas / sprinteriai.com nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Martynas Jurgilas (viduryje)
Alfredo Pliadžio nuotr./Martynas Jurgilas (viduryje)

Būtent ten studijuoja ir sportuoja dar vienas Lietuvos lengvaatletis, daugiakovininkas Mantas Šilkauskas. Nuo šio abu Lietuvos rinktinės narius treniruos tas pats treneris – Cliffas Rovelto. Anksčiau jis dirbo su olimpine vicečempione Austra Skujyte bei Dariumi Draudvila. Iš jo auklėtinių verta prisiminti ir daugiakovininką Tomasą Pappasą, šuolininką į aukštį Jessie Williamsą, sprinterį Mike Myerą (asmeninis rekordas – 10,33 sek.). Šio univesiteto trenerių komandoje dirba ir buvusi sprinterė Agnė Visockaitė-Eggerth, kuriai iki šiol priklauso Lietuvos 100 ir 200 metrų bėgimo rekordai.

21 metų kaunietis M.Jurgilas dėl smulkių traumų praleido kone visą praėjusių metų vasaros sezoną, jo geriausias 100 metrų bėgimo rezultatas iki šiol buvo 10,41, 60 metrų – 6,68 sekundės. Bėgikas praėjusį kovą dalyvavo Europos uždarų patalpų čempionate Turine.

„Šiuo metu jau esu JAV, – sakė M.Jurgilas. – Jeigu kalbame apie mokslo ir sporto santykį, viską stengsiuosi daryti maksimaliai. Jei kentės sportas, truputėlį mažinsiu mokslus ir atvirkščiai. Bet kokiu atveju vasaras leisiu Lietuvoje.“

„Neleisk savo baimei stovėti tavo svajonių kelyje, net jei tavo didžiausia svajonė tuo pačiu yra ir tavo didžiausia baimė“, – kiek anksčiau mįslingai yra sakęs Martynas. Panašu, kad šių jo žodžių prasmė paaiškėjo, mat apie jo apsisprendimą Lietuvos lengvosios atletikos visuomenė sužinojo tik įvykus faktui.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./LLAF viceprezidentė N.Medvedeva
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./LLAF generalinė sekretorė N.Medvedeva

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva šią situaciją komentavo taip. „Mes nesame sportininkų darbdaviai ir negalime uždrausti jiems rinktis prioritetų. Tačiau tokios situacijos netoleruojame, mat turime daugybę pavyzdžių, kad į JAV išvykę lengvaatlečiai tiesiog dingsta, nors sportininkai turi gerokai palankesnes sąlygas treniruotis, palankesnius orus nei Lietuvoje. Vienintelis geras pavyzdys yra A.Skujytės atvejis, tačiau jis yra vienintelis. Universitetuose studijuojantys sportininkai atstovauja tik savo mokslo įstaigai, o ten pagrindinis sezonas prasideda iš karto po Naujųjų metų, tad vasarai grįžę į Lietuvą, jie jau būna pavargę ir pagrindiniams sezono startams ruoštis būna labai sunku. Kalbėdama su Martynu palinkėjau jam, jog tai būtų šios taisyklės išimtis. Suvokiame situaciją kur kas giliau – mūsų šalies sporto politika yra tokia, kokia yra, ir tai yra būtent jos pasekmė.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Aleksas Stanislovaitis
Alfredo Pliadžio nuotr./Aleksas Stanislovaitis

M.Jurgilo treneris Aleksas Stanislovaitis: „Žinoma, pirmomis dienomis neradau sau vietos ir buvo skaudu. Tai buvo pagrindinis mano auklėtinis, kuriam buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Tai labai talentingas sportininkas, tačiau dėl tam tikrų niuansų su juo reikia dirbti labai unikaliai. Linkiu jam, kad naujoje vietoje naujieji treneriai į tai atsižvėlgtų. Bet gyvenimas nestovi vietoje, auga daug jaunų sprinterių, tad daugiau dėmesio bus skirta jiems.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs