2022 m. lapkričio mėnesį prasidėjusios varžybos jau vyko du sezonus, o dabar Prienuose startuos trečiasis. „Trailo kalvės“ bėgimai vyks kartą per mėnesį vis kitoje vietoje, o dalyviai gali rinktis vieną iš 4 distancijų, pavadintų įvairių metalų vardais – alavinė (iki 6 km), žalvarinė (6–15 km), plieninė (15–22 km) arba titaninė (22–35 km).
Bėgimo varžybos vyks bekele – miško takeliais, parkais, pievomis, gamtos paklote ir pan. Bėgikams trukdyti gali įvairios natūralios kliūtys – nuo upelių ar pelkių iki akmenų ir šakų. Visos trasos yra markiruotos, tad pasiklysti tikimybė minimali.
„Trailo kalvės“ idėja gimė Kaune savaitgaliais grūdinant blauzdas ant Smertkalnio. Dabar savaitgaliai dažnai paskiriami Trailo kalvės trasų paieškai, todėl bėgikai kviečiami išbandyti trail savaitės dienomis. Kiekvieną trečiadienį nuo 19.00 val. vysta bendruomenės bėgimai „Kleboniškio pėda“. Čia bėgikai nenutrūkstamai renkasi jau 2 metus, o šie bėgimai yra atviri visiems. Norintys, be dar nedristantys bėgti „Trailo kalvės“ varžybose, savo jėgas bekelės bėgime kviečiami išbandyti būtent čia“, – sako vienas „Trailo kalvės“ organizatorių Marijus Keršulis.
„Trailo kalvės“ sezonas truks iki gegužės mėnesio ir jame bus 6 varžybų etapai, kurie vyks pirmąjį kiekvieno ateinančio mėnesio savaitgalį. Varžybų vietos – Prienai (Prienų šilas), Dūkštos, Kulautuva, Kaunas (Smertkalnis), Vilnius (vieta dar bus patikslinta) ir Alytus (Vidzgiris).
Gegužės pradžioje, 4 arba 11 dieną, Aukštadvaryje žiemos–pavasario sezonas bus uždarytas ultradistancijos varžybomis. Rugpjūtį planuojamos maratono distancijos varžybos, o rugsėjo pabaigoje – įspūdingos „SwampMan Backyard Ultra“ varžybos, vykstančios pagal Lietuvoje dar labai retą „Backyard Ultra“ formatą.
Registruojantis iškart į visą sezoną dalyviai gali sutaupyti, o norint gauti „Trailo kalvės“ apdovanojimą reikia įveikti bent 5 iš 6 etapų. Medaliai po kiekvieno etapo čia nedalijami – juos reikia užsidirbti.
„2023–2024 m. sezone „medalis“ buvo vienetinis kalvio rankomis nukaldintas mini kūjis. Nenorime nuskriausti dalyvių ir įteikiame jiems praktiškesnį bėgimo atributą – pirmą kartą sezone užsiregistravę dalyviai gauna Trailo kalvės galvos juostas“, – pažadėjo organizatorius.
M. Keršulis sako, kad „Trailo kalvė“ vyksta šaltuoju metų laiku, nes dauguma Lietuvos bekelės bėgikų yra universalūs sportininkai, kurie bekele bėga tik šaltuoju metų laiku.
„Labai tikrai užkietėjusių bekelės bėgikų Lietuvoje yra mažoka. Daugumai baigiasi plento, dviračių, triatlono sezonas ir tada jie šaltam laikui eina į mišką. Paskaičiavome, pakalbėjome su žmonėmis, kad vasarą greičiausiai dalyvių būtų mažiau. Stengiamės lygiuotis į kaimynų latvių „Stirnu buks“ bėgimo varžybas, kur susirenka tūkstančiai žmonių. Aišku, žiemą atvykstančių palaikyti tiek daug tikėtis sunku“, – sako varžybų organizatorius M. Keršulis.
Jis sako, kad „Trailo kalvės“ bėgimai yra labai geros treniruotės tiems, kurie pavasarį žada traukti į bekelės varžybas kalnuose užsienyje: „Turbūt iki pat birželio kalnuose galima tikėtis kone to paties, ką turime mes čia – šaltis, sniegas, lietus, purvas ir t.t.“
M.Keršulis džiaugiasi, kad jau pirmajame etape Prienuose kris dalyvių viename etape rekordas. Pernai etape Dūkštose startavo 257 bėgikai, o likus kelioms dienoms iki pirmojo šių metų etapo registracijų skaičius jau perkopė 230 dalyvių.