„Aš esu švari sportininkė ir aš tai jau įrodžiau ne kartą, nepalikdama jokių abejonių. Jau trejus metus treniruojuosi JAV ir mane beveik visą laiką tikrino ne antidopingo agentūra, kurios švarumu abejojama“, – ji paskelbė „Facebook“.
„Aš esu auka tų, kurie sukūrė sistemą, leidžiančią manipuliuoti mūsų gražiu sportu, ir pasitelkia ją politiniams tikslams. Šiuo metu jaučiuosi išduota sistemos, kuri stengiasi ne išlaikyti sportą skaidrų ir palaikyti sąžiningus atletus, o pasiekti pergalių už sporto arenų ribų“, – socialiniame tinkle rašė ji.
D.Klišina teigė, kad tikisi, jog per savaitgalį bus išklausyta ir jos pusė ir ji galės įrodyti savo nekaltumą.
Šeštadienį Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) oficialiai patvirtino, kad panaikina išimtį, kuria prieš tai buvo leidę Rusijos sportininkei startuoti Rio.
„Reuters“ šaltinio, nenorėjusio viešinti savo tapatybės, teigimu, išimtis buvo panaikinta ir D.Klišina buvo pašalinta, nes „paaiškėjo nauji įrodymai, susiję su Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) ataskaita ir D.Klišina“.
Šioje ataskaitoje pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) apkaltino šalies antidopingo agentūrą (RUSADA) sukčiavimu. Pasak ataskaitos, daugelis rusų sportininkų sistemingai vartojo dopingą, ir tokią sistemą rėmė Rusijos valstybė.
Šuolininkė į tolį D.Klišina buvo vienintelė Rusijos lengvaatletė, kuriai buvo padaryta išimtis – visi kitų Rusijos lengvaatlečių apeliacijos buvo atmestos ir jie pašalinti kaip dalyvavę valstybės palaikomoje ir RUSADA įgyvendinamoje dopingo programoje. Jai buvo leista varžytis olimpinėse žaidynėse kaip nepriklausomai sportininkei, nes ji įrodė, kad nebuvo minėtos programos dalis ir kad ji buvo tikrinta nepriklausomais testais už Rusijos ribų. Ji jau buvo spėjusi įsikurti olimpiniame kaimelyje.
Tarptautinio olimpinio komiteto vadovai patvirtino, kad D.Klišinai šeštadienį buvo panaikintas šis specialus statusas.
„Mes panaikinome jos ypatingą statusą, leidusį jai varžytis tarptautinėse varžybose. Taip elgėmės remdamiesi nauja informacija, kurią gavome“, – vienas aukštas TOK pareigūnas sakė „Reuters“.
Tarptautinis sporto arbitražo teismas teigė, kad sulaukė apeliacijos iš sportininkės dėl IAAF sprendimo šalinti ją iš žaidynių.
Priėmus galutinį sprendimą, neleidusį rusų lengvaatlečiams varžytis Rio, iškart nuspręsta, kad švarūs atletai galės varžytis žaidynėse, jeigu nepriklausomose laboratorijose įrodys, jog nevartoja dopingo.