Mero teigimu, sporto reikšmė sostinėje pastaruoju metu buvo nuvertinta, tačiau planuojant šių metų savivaldybės biudžetą sportui jau skirta daugiau dėmesio. Planuojama, kad miesto biudžete sporto finansavimas padidės 6,5 mln. litų, tačiau net ir skiriant daugiau lėšų svarbu išskirti aiškius prioritetus. Be to, šiemet ketinama įrengti tris naujus stadionus šalia mokyklų.
Anot V.Aleknos, prioritetai turėtų būti dėliojami pagal sporto populiarumą, iškovotas vietas, meistriškumą. Sportininko manymu, mieste turi būti skiriama daugiau dėmesio lengvajai atletikai.
„Vilniuje tėra dvi lengvosios atletikos bazės – maniežas bei rekonstruotinas stadionas Vingio parke. Jį palyginti nedidelėmis investicijomis galima sutvarkyti taip, kad būtų tinkamas lengvaatlečiams treniruotis. Žinoma, džiugu, kad prie Vilniaus mokyklų planuojama įrengti aikštynus – juose galės treniruotis pradedantys sportininkai“, – sakė disko metikas.
V.Aleknos teigimu, sostinės sporto mokyklos turėtų būti reorganizuotos, tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą svarbu užtikrinti, kad būtų skirta pakankamai dėmesio įvairioms sporto šakoms, be to, šių mokyklų finansavimas turi būti skaidrus.
V.Alekna pabrėžė, kad miestai, užuot įrengę kuo daugiau mažesnių bazių, pritaikytų treniruotėms, pastatė arenų, kurios po renginių taps našta. „Dideli stadionai, arenos yra prabanga. Pavyzdžiui, Estijoje statomi nebrangūs, paprasti ir funkcionalūs maniežai – keturi Taline ir po vieną kiekvieno regiono centriniame mieste“, – sakė V.Alekna.
Sostinės meras R.Alekna taip pat pabrėžė, kad dabar vienas svarbiausių spręstinų klausimų turi būti, kaip sudaryti sąlygas sportininkams treniruotis, o ne investicijos į grandiozines ir brangias statybas.