Pirmąją dalį apie Olimpinių žaidynių sportinių aprangų madą skaitykite čia.
nationalmediammuseum.org.uk/Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
bridgemanart.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1948 metų Londono Olimpinės žaidynės
Moterų sportinė apranga šiuo laikmečiu tampa vis panašesnė į vyrų. Populiarėja pusiau sintetiniai sportinių aprangų audiniai. Sportininkės itin pamėgsta A formos sijonus, o maudymosi kostiumėliai tampa vis labiau aptempti ir siuvami su kuo mažiau siūlių.
powerhousemuseum.com/Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1956-1964 metų Olimpinės žaidynės: sintetinių audinių gimimas
Šis laikotarpis – masinės gamybos ir vartojimo augimo laikotarpis. Elastanas užvaldo ir vyrų, ir moterų sportinės aprangos madą, ypatingai maudymosi kostiumėlių rinkoje, kadangi jis yra tamprus ir gerai priglundantis prie kūno – idealus sportui.
kids.britannica.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1968 metų Meksiko Olimpinės žaidynės
Vyrauja itin trumpi šortukai vyrams, nes Meksikoje ypatingai karšta. Gimnastai, dviratininkai ir šokėjai elastaną išpopuliarina taip, jog jis tampa standartiniu audiniu daugumoje sporto šakų ilgam laikui.
Wikipedia.org nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1972–1976 metų Olimpinės žaidynės
1972-ieji metai – stilingų gimnasčių triko metai. Moterys tiesiog pamilo tamprius elastano triko, kurie nevaržė kūno judesių. Moterys vis dar dėvėjo sijonus, tačiau netrukus buvo jau įprasta jas matyti su „treningais“ ne tik per treniruotes, bet ir laisvalaikiu.
adidas-group.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1980 metų Maskvos Olimpinės žaidynės
Audiniai tampa kiek blizgesni. Atsiminkime vyriškus itin trumpus šortukus, kurie atidengia klubus.
Šis laikotarpis laikomas tokiu, kuomet sportas ir mada susilieja – ne tik sportininkės, bet namų šeimininkės – pradeda rengtis sportiniais kostiumėliais – švarkeliais ir kelnėmis – ne tik sporto aikštėse, bet ir namuose, nes jie buvo itin patogūs, praktiški ir lengvai išskalbiami.
summergames.org nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1984 metų Los Andželo Olimpinės žaidynės
Tarptautinis Olimpinis komitetas įsileidžia komercinius rėmėjus. Šis žingsnis pakeitė Olimpines žaidynes visiems laikams – atletai pradėjo dėvėti aprangas paženklintas žymių sportinių ženklų logotipais, tokiais kaip „Adidas“, „Reebok“, „Puma“, „Nike“ ir taip toliau. Olimpinės žaidynės tampa pilnai komercializuotos.
fiveaa.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
1992 metų Barselonos Olimpinės žaidynės
Vyrauja labai aptempti ir iš pažiūros ankšti sportiniai kostiumai, kurie atskleidžia raumeningus atletų kūnus.
adidas-group.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |
2000 metų Sidnėjaus Olimpinės žaidynės
Australai buvo inovatyvūs. Kai kurios sportinės aprangos dengė visą kūną, bet buvo labai aptemptos tam, kad atletai geriau pasiektų aukštus rezultatus. „Fastskin“ technologija įgalino atletus judėti greičiau ir laisviau.
2004 metų Atėnų Olimpinės žaidynėsSportinės aprangos nupuoštos ne tik šalių vėliavų spalvomis, bet ir prekių ženklų logotipais. Bene margiausios Olimpinės žaidynės žvelgiant į atletų aprangas. Elastanas tapo visų sporto šakų aprangų audiniu. Moterys dėvi itin trumpus šortukus ir marškinėlius atidengiančius pilvo presą.
2008 metų Pekino Olimpinės žaidynės
Šios žaidynės tituluojamos kaip kovingiausios tarp dviejų prekių ženklų – „Nike“ ir „Adidas“.
2012 metų Londono Olimpinės žaidynės
Kiekvienas sportinės aprangos ir avalynės prekės ženklas stengiasi pristatyti kuo inovatyvesnius sprendimus, kurie ilgainiui taptų mados tendencija. Į sportinių aprangų dizaino kūrimą įsitraukia ir garsūs dizaineriai: Stella McCartney, Giorgio Armani, Prada, Ralph Lauren, Hermes mados namai. Kai kurie Olimpinių žaidynių stebėtojai šias žaidynes pavadino Mados žaidynėmis.
wordever.com nuotr./Įdomiausi sportinės aprangos mados pokyčiai |