Patarimai, kaip taisyklingai bėgioti

Pagerinus bėgimo techniką, jūs galite bėgti greičiau, ilgiau nepavargstant ir su mažesne tikimybe, kad susižeisite. Atrodo, kad bėgti yra labai paprasta, tačiau ir čia reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių.
Mergina bėgioja
Mergina bėgioja / 123RF nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Žiūrėkite tiesiai. Jūsų akys į priekį turėtų būti nukreiptos maždaug 10 metrų atstumu. Nespoksokite į savo pėdas. Tai ne tik tinkamiausias būdas bėgti, bet ir saugiausias, nes matysite artėjančius objektus ir išvengsite kliūčių.

Pilnai statykite pėdas. Nestatykite pėdų tik ant pirštų ar ant kulnų. Jei bėgdami visą kūno svorį sutelksite į pėdų pirštus, jie gali patinti, o blauzdas skaudės kelias dienas. Jei kūno svorį sutelksite į kulnus, labai greitai nuvargsite bei stipriai sutrenksite kulno kaulą. Stenkitės kojas statyti pilna pėda ir leisti pėdai palaipsniui nuo kulno iki pirštų galų atsimušti nuo žemės.

Pėdas statykite tiesiai. Įsitikinkite, kad bėdas statote būtent ta kryptimi, kuria ir bėgate. Pėdos nukreiptos į vidų ar išorę gali sukelti kojų skausmus.

Rankas laikykite prie juosmens. Rankas stenkitės laikyti juosmens lygyje, maždaug tokiame aukštyje, kur prasideda klubai. Jūsų rankos turėtų būti sulenktos maždaug 90 laipsnių kampu. Pradedantieji dažnai daro klaidą laikydami rankas prie krūtinės, ypatingai, kai jie pavargsta. Bet tokia rankų pozicija nuvargina dar labiau, nes jaučiamas spaudimas kaklo ir pečių srityse.

Atpalaiduokite rankas. Kai bėgate kiek įmanoma atpalaiduokite savo rankas ir plaštakas. Plaštakų nesuspauskite į kumščius – įsivaizduokite, kad rankose laikote kiaušinį. Suspaudę kumščius, jūs nuvarginsite rankas, pečius ir kaklą.
Patikrinkite savo laikyseną. Bėgdami ištieskite nugarą, jūsų galva turėtų būti vienoje tiesėje su kaklu ir stuburu. Dubuo neturėtų būti pasviręs į priekį ar atgal – stenkitės išlaikyti tokioje pat pozicijoje kaip ir nugarą. Įsitikinkite, kad jūs nesate pasikreipęs į priekį ar atgal nuo juosmens, antraip greitai nepavargsite. Normalu, jog treniruotės pabaigoje jūs susikūprinsite, bet atminkite, kad tai gali sukelti kaklo, pečių, apatinės nugaros dalies skausmus. Kai jaučiate, kad kūprinatės, ištieskite krūtinę.

Atpalaiduokite pečius. Jūsų pečiai turėtų būti atpalaiduoti ir neatstatyti į priekį. Jei juos laikysite palenktus į priekį, jums bus sunkiau kvėpuoti ir taip greičiau pavargsite.

Rankas judinkite nuo pečių sąnario, o ne nuo alkūnių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų