Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ištremta Rusija? Ji švenčia Pjongčange su vaišėmis, muzika ir dešimt Putinų

Rusijos rinktinės oficialiai neturėtų būti Pjongčange, bet iš tiesų jos Pietų Korėjoje yra labai daug. Užtenka tik praverti Geltonosios jūros pakrantėje įsikūrusio pastato, pavadinimu „Sport house“ („Sporto namai“) duris.
Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange. / „Scanpix“/AP nuotr.

iš garsiakalbio lauke skamba melancholiška melodija, lėtai šlovinanti buvusią Sovietų Sąjungą, o greta padėtas vainikas, gedint sekmadienį prie Maskvos sudužusio lėktuvo aukų.

Tačiau, įkėlus koją į trijų aukštų pastatą ir praėjus didelio sargybinio patikrinimą, vaizdas pasikeičia. Garsi muzika skamba lyg pašėlusi, o svečius pasitinkanti mergina, išvydusi porelę rusų nacionalinių spalvų šalikais, taria: „Sveiki, sugrįžę namo“.

VIDEO: Diskvalifikuotos Rusijos daug Pjongčange: V.Putinas, karštos merginos ir samovaras

Yra krepšininkas, norėtų ir Dariaus Kasparaičio

Dėl olimpinėse žaidynėse Sočyje saugumo agentų pro skylę sienoje keistų Rusijos atletų dopingo testų mėginių Tarptautinis olimpinis komitetas Rusijos rinktinę diskvalifikavo iš žiemos žaidynių.

Viktorinos vedėjas: Kitą kartą aš jums papasakosiu, kaip Stalinas ir Berija susiję su ledo rituliu.

Rusijos vėliavos nebuvo atidarymo šventėje, o rusai sportininkai vadinami „atletais iš Rusijos“, taip baudžiant šalį už tai, kad ji valstybiniu lygiu vykdė dopingo programą. Tačiau neutralių olimpinių spalvų nėra Rusijos „Sporto namuose“, išdažytuose raudona, mėlyna ir balta spalvomis.

Riedučiais pričiuožusi tautinėmis spalvomis ir karūna pasipuošusi mergina pasiūlo išmarginti ranką pasirinktu simboliu: matrioška, ledo ritulininku, o gal užrašu Rusija.

Ant stalo sustatytos matrioškos nebyliai stebi, kaip svečiai pilasi arbatą iš milžiniško rusiško virdulio, dar vadinamo samovaru. Jis visas apkrautas riestainiais, įvairiomis bandelėmis su varške ir dešrelėmis, siūloma ir torto bei uogienės – viskas svečiams nemokama.

Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.

Taip pat ir pramogos. Plyšaujant garsiai muzikai pranešama apie gražų vaikiną Vasią ir klausiama „kur jūsų rankutės“, o jaunos šokėjos aktyviai trypiaprieš apytuštę salę.

„Rytoj jos palaikys mūsų „Raudonąją mašiną“, – ledo ritulio rinktinės iš Rusijos rungtynes su Slovakija reklamavo renginio vedėjas.

Vidurys dienos, tad svečių dar nedaug, tačiau pramogos liejasi viena po kitos.

Kviečiami į salės vidurį vyrai velkami caraičių rūbais ir kviečiami kautis iki penkių pelnytų įvarčių improvizuoto ritulio mače. Jaunos rusaitės žaidžia stalo ledo ritulį, o dar kelios šoka greta.

Ateina laikas ramesniam šou. Į salės vidurį žengęs Antonas pasakojo įvairias senas istorijas apie Rusijos sportą, o paskui pažada: „Kitą kartą aš jums papasakosiu, kaip Stalinas ir Berija susiję su ledo rituliu.“

Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.

Ledo ritulys dominuoja „Sporto namuose“ – trys ledo ritulininkai su nebeegzistuojančios valstybės užrašu SSSR ant krūtinių stovi lyg būtų pasirengę padėti tai komandai, kuri, užšifruota raidėmis OAR (Olympic Athlet from Russia), trečiadienį pradeda olimpinį ledo ritulio turnyrą.

„Čia užsuka ir buvę sportininkai, tik Dariaus Kasparaičio nebuvo. Pakviestume su džiaugsmu. Gal žinote, kaip susisiekti?“ – smalsavo pats prisistatęs „Sporto namų“ atstovas spaudai, nenorėjęs būti minimas vardu ir pavarde.

Jo teigimu, čia dažnai užsuka krepšininkas Sergejus Panovas, kaip ir dalis kitų buvusių Rusijos sportininkų atkeliavęs į Pjongčangą palaikyti dabartinių savo šalies atletų.

Tarp V.Putino atvaizdų apie politiką siūlo nekalbėti

„Sporto namus“ finansuoja Olimpiečių rėmimo fondas. Kadangi tai yra trečioji pusė, nepriklausanti nei Tarptautiniam, nei Rusijos olimpiniams komitetams, niekas negali uždrausti reklamuoti Rusijos renginyje, kuriame jos rinktinė nėra pageidaujama dėl dopingo suktybių.

Vladimiras Putinas dopingo ydų nepripažįsta ir teigia, kad tai sąmokslo teorija, kuria Amerika kenkia jo įvaizdžiui prieš Rusijos prezidento rinkimus.

„Scanpix“/AP nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
„Scanpix“/AP nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.

Net iš dešimties portretų V.Putinas žvelgia į apsilankiusius „Sporto namuose“, nors jų atstovas spaudai siūlo rašinį kreipti taip: „Minimaliai politikos, kuo daugiau pozityvumo“.

Jis pasakoja, kad namai skirti sirgaliams ne tik iš Rusijos, kad jie smagiai praleistų laiką, pasikalbėtų apie sportą, pasižiūrėtų varžybas ir šiaip gerai praleistų laiką.

„Juk olimpinės žaidynės pirmiausia yra šventė, nors mūsų komandos situacija čia ir kitokia“, – sako jis.

„Scanpix“/AP nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
„Scanpix“/AP nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.

Pastate yra medaliai, bet nėra dabartinių atletų

Dėl diskvalifikacijų, skirtų už dopingo vartojimą, Rusijos rinktinė nėra tokia stipri, kaip galėtų būti.

Net 47 atletai, tarp kurių ir kelios žvaigždės – iš Pietų Korėjos kilęs šešis kartus greitojo čiuožimo olimpinis čempionas Viktoras Anas, vienas stipriausių pasaulio biatlonininkų Antonas Šipulinas, slidinėjimo pasaulio čempionas Sergejus Ustiugovas – negavo leidimo startuoti Pjongčange.

Tačiau „Sporto namai“ visaip stengiasi priminti Rusijos sporto galią ir jėgą.

„Ar jau apžiūrėjote aštuonis SSSR ledo ritulio rinktinės aukso medalius? Jie visi tikri, ne kopijos“, – įstiklintus trofėjus siūlo apžiūrėti „Sporto namų“ darbuotojas.

Ten daug įrėmintų sovietinio sporto ir Rusijos didvyrių nuotraukų, pavyzdžiui, 2010 m. moterų biatlono rinktinės, kuri laimėjo Vankuveryje estafečių titulą, nors per karjerą dvi tos auksinės komandos atletės turėjo bėdų dėl dopingo.

Nuotaiką bando pakelti ir svečių lentoje palikti įrašai: „Rusija – pirmyn“, „Raudonai mėlyni – patys stipriausi“, „Rusija, myliu tave“.

Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.
Kęsto Rimkaus nuotr./Patriotinės dainos ir pramogos aidi Rusijos „Sporto namuose“ Pjongčange.

Nėra abejonių, kad vakarais šventė įsisiūbuoja dar karščiau, nors pastate nėra alkoholinių gėrimų.

Nėra ir Rusijos sportininkų. „Jei Tarptautinis olimpinis komitetas suteiks leidimą, galbūt vėliau užsuks ir jie“, – vylėsi atstovas spaudai.

Iš viso 169 sportininkai atstovauja OAR vardu pažymėtai komandai, kurios čempionams nebus grojamas Rusijos himnas ir neplazdės nacionalinė vėliava. Galbūt nebent per uždarymą, nes Tarptautinis olimpinis komitetas yra palikęs tokią galimybę, jei Rusijos atletai laikysis nustatytų taisyklių.

„Rusija – mūsų širdyse“, – skelbia didžiausias užrašas Rusijos sporto namuose. Iš tiesų, nors oficialiai jos nėra žiemos olimpinės žaidynėse, prašmatni ir apgaulinga lyg brangiai perkama meilė ji vis pasirodo įvairiais pavidalais Pjongčange.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų