Jevgenija Medvedeva (dailusis čiuožimas)
Paauglė iš Rusijos jau dusyk tapo pasaulio čempione ir yra nenugalima svarbiausiose tarptautinėse varžybose dvejus metus. J.Medvedevos talentas yra beribis, bet kojos piršto trauma sutrukdė pasirodyti „Grand Prix“ finale ir Rusijos pirmenybėse šį sezoną.
18-metė buvo Rusijos delegacijos veidu, kai šalis gynėsi prieš Tarptautinį olimpinį komitetą dėl valstybiniu lygiu vykdytos dopingo programos, tad jos statusas jau peržengė ledo arenos ribas. Kita vertus, ant Pjongčango ledo jos laukia rusiškas iššūkis – 15-metė tautietė Alina Zagitova yra tikra sensacija šį sezoną.
Martinas Dukuras (skeletonas)
Latvijos skeletono veteranas Sočyje liko ant sidabrinės olimpinės pakylos, bet turėjo galimybių gauti auksą, kai Tarptautinis olimpinis komitetas buvo suspendavęs Aleksandrą Tretjekovą ir kitus dopingo vartojimu įtariamus Rusijos olimpiečius. Vis dėlto praėjusią savaitę Tarptautinis arbitražo teismas patenkino 28 Rusijos atletų skundus ir auksas turėtų likti Rusijos, o ne Latvijos skeletono meistro kolekcijoje.
33 metų M.Dukuras savo jėgomis gali iškovoti olimpinį auksą Pjongčange, nes vėl bus skeletono varžybų favoritas – latvis yra penkis kartus tapęs pasaulio čempionu, aštuonis sykius nugalėjęs pasaulio taurės pirmenybėse.
Chloe Kim (snieglenčių sportas)
Būdama vos septyniolikos metų Chloe Kim gali tapti auksiniu proveržiu Pietų Korėjoje – savo tėvų gimtinėje. Pati gimusi Kalifornijoje, ji užlipo ant snieglentės būdama ketverių, o pirmosiose varžybose pasirodė būdama šešerių. Jos tėvai vežiodavo mergaitę į treniruotes kalnuose savaitgaliais, kelyje kaskart sugaišdami po šešias valandas pirmyn-atgal ir buvo įrengę lovą savo dukrai automobilyje.
Būdama trylikos Chloe Kim matematiškai įgijo teisę varžytis Sočio olimpinėse žaidynėse, bet tada dar negalėjo ten startuoti dėl amžiaus.
Pastaruoju metu snieglenčių pusvamzdžio rungtyje ant rampos ji surengė įspūdingų pasirodymų, yra tris kartus laimėjusi žiemos X žaidynes ir turės palaikymą Pjongčange, nes laisvai kalba korėjietiškai.
Ilja Kovalčiukas (ledo ritulys)
NHL ledo ritulininkai nerungtyniaus šiose žiemos olimpinėse žaidynėse, tačiau Rusijos rinktinė turi vieną geriausių puolėjų ant ledo. 34 metų I.Kovalčiukas 2001 metais buvo pasirinktas pirmuoju NHL naujokų biržoje, o 2010 m. sudaręs penkiolikos metų 100 mln. dolerių vertės sutartį su „New Jersey Devils“. Po trejų metų jis paliko NHL dėl Peterburgo SKA klubo dar didesnių pasiūlytų pinigų. SKA komandai I.Kovalčiukas atstovauja ir dabar KHL pirmenybėse.
Per ketverias olimpines žaidynes tik vieną olimpinį medalį (2002 m. bronzą) su Rusijos rinktine laimėjęs I.Kovalčiukas turi puikią galimybę tapti olimpiniu čempionu, nes rusai yra nukraujavę mažiausiai ir laikomi favoritais turnyre be NHL žaidėjų.
Yuzuru Hanyu (dailusis čiuožimas)
Pirmasis Japonijos vyras, laimėjęs olimpinį dailiojo čiuožimo auksą, ir šį sezoną yra favoritas.
Tačiau 23 metų japonui teko nulipti porai mėnesių nuo ledo dėl dešinės čiurnos raiščių traumos. Vis dėlto tai – tikras artistas, ant ledo atskleidžiantis visą puokštę savybių, nes jo šokių techninis išpildymas toks pat nuostabus, kaip ir emocinis pasirodymas. Ne veltui Y.Hanyu priklauso pasaulio rekordai – 110,95 taško už trumpąją programą, 219,48 – už laisvąją ir 330,43 taško iš viso.
Žinoma, ledo princas gali paslysti, jei sportinė forma nebus ideali. Juo labiau kad ant kulnų lipa kinų emigrantų sūnus iš JAV 18-metis Nathanas Chenas, šiemet jau įveikęs garsųjį japoną.
Marcelis Hirscheris (kalnų slidinėjimas)
Lietuvos olimpiečio Andrejaus Drukarovo mėgstamiausias pasaulio atletas iš Austrijos yra rekordininkas, pagal laimėtų pasaulio taurės varžybų skaičių. M.Hirscheris yra šešių Krikštolo taurių savininkas ir taikosi seriją pratęsti, nes šį sezoną jau iškovojo septynias pergales: tris slalome ir keturias didžiajame slalome.
28 metų austras dar nepatyrė tokios sėkmės olimpinėse žaidynėse. Sočio slalomo trasoje laimėtas sidabras yra vienintelis olimpinis trofėjus. Vankuveryje ir Sočyje jis liko pačioje nemaloniausioje – ketvirtojoje – vietoje didžiojo slalomo varžybose, taip pat penktas Vankuveryje slalomo rungtyje. Tačiau dabar, iškovojęs iš viso net 52 pergales pasaulio taurės varžybose, M.Hirscheris atrodo savo sportinės formos pike – auksas laukia jo Pietų Korėjos kalnų papėdėje.
Martinas Fourcade'as (biatlonas)
29 metų prancūzas neria į Pjongčangą, kad padidintų ir taip gausią savo apdovanojimų kolekciją. 11 kartų pasaulio čempionas, šešis kartus laimėjęs pasaulio Krikštolo taurę jau turi ir olimpinių medalių: Sočyje jis laimėjo du aukso ir vieną sidabro trofėjus, o 2010 m. Vankuveryje – sidabrą. Prancūzijos kariuomenės pareigūnas ir šį sezoną yra puikios sportinės formos, bet taip pat galingai atrodo ir norvegas Johannesas Boe, kuris bene vienintelis gali mesti pirštinę M.Fourcade'ui.
Dviejų puikių biatlonininkų dvikova kaitins kraują Pietų Korėjoje. Vis dėlto dauguma, tarp jų ir Lietuvos biatlonininkai Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia, prognozuoja, kad Pjongčange ryškiau spindės neįtikėtinai stabiliai greito ir taiklaus M.Fourcade'o žvaigždė.
Lindsey Vonn (kalnų slidinėjimas)
33 metų amerikietė laimėjo keturis pasaulio taurės čempionatus, taip pat olimpinį auksą Vankuveryje 2010 metais. Nors Sočio žaidynes praleido dėl traumos, L.Vonn tapo viena populiariausių žiemos sporto atlečių planetoje. Prie to prisidėjo ir draugystė su Tigeriu Woodsu.
Vis dėlto santykiai su golfo žvaigžde nutrūko ir L.Vonn susitelkė į sportą. Praėjusį savaitgalį ji iškovojo 81 pergalę pasaulio taurės varžybose ir artėja prie Ingemaro Stanmarko rekordo (86). Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange gali būti gulbės giesme JAV kalnų slidininkei.
Shaunas White'as (snieglenčių sportas)
31 metų amerikietis olimpinėse žaidynėse dalyvauja nuo 2006 metų ir yra laimėjęs du aukso medalius. Ilgų rausvų plaukų savininkas jau atsigavo po traumos, kurią patyrė veidu tėškęsis į sniegą varžybose. JAV „Grand Prix“ varžybose surinkti 100 balų padėjo jam patekti į Pjongčango žaidynes, kur populiarusis amerikietis vėl tikisi sužibėti.
Vytautas Strolia (biatlonas)
25 metų lietuvis yra tarp tų išskirtinių atletų, kurie į olimpines žaidynes patenka skirtingose sporto šakose. 2014 m. Sočyje jis varžėsi kaip slidininkas, o Pjongčange debiutuos biatlono rungtyse.
Šios sporto šakos giminingos, V.Strolia greitai pritapo biatlone. Tačiau per olimpiečių palydėtuves Trakuose bičiuliai Vytautui juokais jau pasiūlė 2022 metų olimpinėse žaidynėse startuoti trečioje sporto šakoje: šuolių nuo tramplino, dailiojo čiuožimo arba bobslėjaus.