Į Šiaulių areną susirinko per 200 klubui „Vairas“ neabejingų žmonių. Klubo padėkos vakare išdalytos nominacijos geriausiems sezono sportininkams, metų lyderiams, pagerbti „Vairo“ rėmėjai ir draugai.
Keistas kamuolys, dar įdomesni vartai
„Viskas prasidėjo šiuose kiemuose“ – taip, atrodo, gimsta kiekviena didi istorija, tačiau ši yra dar šiek tiek magiškesnė, artimesnė kiekvienam esamam ar buvusiam šiauliečiui.
Pilki pietinio miesto rajono daugiabučiai, futbolui pritaikyti stadionai ir nepalaužiama valia siekti tikslo išaugino šių dienų čempionus.
Dar niekam nematyta sporto šaka Šiauliuose kelią skynėsi sunkiai.
„Į treniruotes kviečiami visi jaunuoliai nuo 15 iki 25 metų“, – kone visame mieste šaukė skelbimai. Į pirmąją Felikso Paškevičiaus treniruotę susirinko vos keli, į antrąją nebeatėjo niekas.
Nenuleidęs rankų treneris apvaikščiojo visą miestą, asmeniškai kviesdamas vyrus suburti regbio komandą. Taip ilgainiui gimė regbio klubas „Vairas“, šiauliečiai vis labiau prisijaukino ovalinį kamuolį, o H formos vartai žiūrovams nebeatrodė tokie keisti.
Rekordiniai čempionai
Prireikė devynerių metų, kol „Vairo“ komandai ant kaklo buvo užkabinti auksiniai aukščiausiojo Lietuvos diviziono čempionų medaliai.
Nuo to laiko ryžto ir pergalių alkio nestokojantys vairiečiai ėmė stipriausioms šalies ir užsienio komandoms rodyti savo raumenis, klubo pavadinimą ėmė linksniuoti ir visoje buvusioje Sovietų sąjungoje.
Nuo „Vairo“ istorijos neatsiejamas ir Šiaulių miestas. Būtent čia kiekvienais metais vyksta dramatiškiausios finalinės kovos dėl čempionų vardo. Iš čia kilę kone didžioji dauguma regbio žaidėjų, atstovaujančių šaliai Lietuvos rinktinėje.
Filmas apie susitelkimą
Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis regbio klubas „Vairas“, įkurtas 1973 m., į savo istoriją įtraukė ne tik sportą, bet ir ištisas kartas, sujungė šeimas.
Daugkartiniai čempionai ir prizininkai šiandien labiausiai didžiuojasi ne tik medaliais, bet žmonių artumu, vienas kito palaikymu ir nepaprastai šilta bendruomene.
Filmas „Mes esame „Vairas“ – apie labai vyriško sporto jautriąją pusę. Didžiausios pergalės ir labiausiai nuvylę pralaimėjimai, artumo ir palaikymo jausmas, šeima ir sportas, be kurio „Vairo“ bendruomenė jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo.