VTA direktorius Ramūnas Grušas teigia, kad pirmieji keleri akademijos metai buvo skirti vertybių, tikslų, ugdymo sistemos paieškoms, trenerių kolektyvo formavimui.
Anot jo, per pirmuosius metus išsigryninus savo kryptį ir subūrus stiprų trenerių kolektyvą, VTA sparčiai vystėsi. Todėl praėjus dešimtmečiui galima teigti, kad tiek laiko užteko, jog VTA spėtų išaugti iki didžiausios teniso mokyklos Lietuvoje, pasižyminčios savo aiškiomis vertybėmis ir ugdymo filosofija.
„Vilniuje yra viskas, ko reikia, norint žaisti tenisą. Tačiau vien gerų sąlygų nepakanka. Reikia sudominti vaikus, užtikrinti ugdymo kokybę, vientisumą, nuoseklumą, šiuolaikiškumą. Dabar, tikime, jau radome teisingą kelią. Žinome, kuria kryptimi judame, ir net įsivaizduojame, kur būsime dar po dešimtmečio.
Mūsų treneriai nuolat tobulinasi įvairiuose kursuose, mes žvalgomės naujovių visame pasaulyje, bendradarbiaujame su garsiais užsienio specialistais, diegiame šiuolaikiškiausias ugdymo metodikas“, – teigia VTA vadovas.
Per dešimt gyvavimo metų akademijai pavyko suburti itin stiprų trenerių kolektyvą. Nemažai jų žinomi ne tik Lietuvoje. Net penki VTA treneriai yra atstovavę mūsų šalies rinktinėms Daviso taurės vyrų ir Federacijų taurės moterų turnyruose, o akademijos vyriausioji trenerė Edita Liachovičiūtė ir Rimvydas Mugevičius yra Lietuvos nacionalinių rinktinių kapitonai.
Šiuo metu VTA dirba 21 teniso treneris, du patyrę fizinio rengimo specialistai, sporto medikas, kiekvienas auklėtinis gali gauti sporto psichologo konsultaciją.
Vienas svarbiausių posūkių akademijos kelyje buvo pažintis su Šveicarijos pilietybę turinčiu graiku Nikolaos Kelaidžiu, garsiausio visų laikų lietuviško kraujo turėjusio tenisininko Vito Gerulaičio draugu. Šis Tarptautinės teniso federacijos specialistas padėjo įdiegti VTA spalvotų kamuoliukų ugdymo sistemą, naudojamą pažangiausiose įvairių šalių akademijose.
Investicijos į trenerių tobulėjimą, bendradarbiavimas su garsiais tarptautiniais ekspertais užtikrino nuolatinį akademijos progresą. Palaipsniui augo ir VTA auklėtinių skaičius. Dabar akademijoje kasmet treniruojasi apie 500 jaunųjų tenisininkų.
R.Grušo teigimu, nors dešimt metų per mažai, kad išugdytum pirmojo ATP ar WTA šimtuko žaidėją, akademijoje jau yra sportininkų, Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinių lyderių: Patricija Paukštytė, Fausta Zykutė, Ainius Sabaliauskas, Pijus Vaitiekūnas, Matas Vasiliauskas, Justas Trainauskas.
„Jauni tenisininkai nori žaisti akademijoje. Daug jų pas mus atvyksta iš kitų miestų – pasirūpiname jaunuolių mokslu ir gyvenimu Vilniuje. Labai svarbu, kad turime finansinį geriausių savo sportininkų palaikymą. Tai – Teniso talentų fondas, labai padedantis perspektyviems vaikams“, – džiaugiasi VTA direktorius.
Nuo 2014 m. VTA prisideda prie Lietuvos teniso sąjungos rengiant vienintelį Lietuvoje vykstantį profesionalų turnyrą „Prezidento taurė“. 2015 m. šio turnyro dvejetų varžybų nugalėtoju kartu su Laurynu Grigeliu tapo VTA auklėtinis Lukas Mugevičius.
Akademija taip pat kasmet rengia daugiau nei dešimt nacionalinių ir tarptautinių įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo turnyrų.
Be to, VTA jau penktus metus vykdo socialinį projektą, kurio metu akademijos treneriai lankosi sostinės darželiuose. Vyksta rudens ir pavasario sesijos, per kurias treneriai mėnesį vaikus moko teniso abėcėlės. Per sezoną darželiuose su tenisu susipažįsta apie 600-700 vaikų, kurių amžius – nuo 4 iki 7 metų.
„Apie 20 procentų darželiuose teniso paragavusių vaikų vėliau pasirodo akademijos treniruotėse. Panašus procentas VTA gretas papildo ir po tradicinių vasaros stovyklų, kuriose vaikai ne tik treniruojasi tenisą, bet ir lanko fizinio rengimo pratybas, žaidžia badmintoną, mokosi anglų kalbos“, – teigia VTA direktorius.
Jis priduria, kad VTA stengiasi palaikyti ir glaudžius santykius su sportininkų tėveliais bei skatinti bendruomeniškumą.
„Vienas pavyzdžių – kasmetinė akademijos Kalėdų sporto šventė, kurioje kviečiami dalyvauti ne tik jaunieji tenisininkai, bet ir visi jų šeimos nariai. Tai puiki proga aktyviai praleisti laiką su šeima bei geriau susipažinti su treneriais, pabendrauti. Tikime, kad glaudus visų bendruomenės narių ryšys, komunikacija ir tarpusavio supratimas taip pat daro teigiamą įtaką vaiko rezultatui korte“, – teigė jis.
Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai treniruojasi didžiausiame teniso kortų centre Baltijos šalyse. Jie gali naudotis ne tik uždaromis bei atviromis aikštėmis, bet ir SEB arenoje esančiu fizinio rengimo centru, specialiai pritaikytu rakečių sporto šakų atstovams, taip pat visa kita reikiama infrastruktūra.
Pastarąjį sezoną VTA auklėtiniai nacionaliniuose turnyruose iškovojo 16 aukso, 17 sidabro ir 9 bronzos medalius, o tarptautinėse varžybose pelnė 13 aukso ir 8 sidabro apdovanojimus.