2023 06 19

ATP turnyre Nyderlanduose – vietinio herojaus triumfas

Antrus metus paeiliui Nyderlanduose vykstančių ATP 250 serijos pirmenybių „Libema Open“ šeimininkai gali džiaugtis vietinio tenisininko triumfu.
Tallonas Griekspooras
Tallonas Griekspooras / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Nyderlandams atstovaujantis Tallonas Griekspooras (ATP-29) po atkaklios trijų setų kovos 6:7(4), 7:6(3), 6:3 palaužė australą Jordaną Thompsoną (ATP-76) ir iškovojo savo antrąjį ATP titulą karjeroje.

Abu sykius ATP turnyro čempionu olandas tapo šiame sezone – metus jis pradėjo triumfuodamas Pune mieste, Indijoje.

Priminsime, kad praėjusiais metais „Libema Open“ pirmenybėse nugalėtoju tapo kitas šeimininkų tenisininkas Timas Van Rijthovenas, tuo metu ATP reitinge užėmęs vos 205-tą poziciją, o finale nugalėjęs Daniilą Medvedevą.

Be minėtųjų Nyderlandų tenisininkų tik dar dviem šios šalies atstovam yra pavykę laimėti šį turnyrą.

T.Griekspooras taip pat tapo pirmuoju olandu nuo 2003-ųjų, kuriam pavyko sezono metu iškovoti bent du ATP titulus. 250 ATP reitingo taškų ir kiek daugiau nei 102 tūkstančius eurų laimėjęs 26-erių tenisininkas pakilo į rekordinę 29-tą vietą ATP reitinge.

Savo ruožtu J.Thompsonui atiteko beveik 60 tūkst. eurų ir 150 ATP reitingo taškų, kurie tenisininkui leido sugrįžti į pirmą stipriausių pasaulio žaidėjų šimtuką. Australui tai buvo antrasis pralaimėtas finalas Nyderlanduose ir dar viena paleista proga iškovoti pirmą ATP titulą.