2018 01 18

„Australian Open“ moterų turnyre M.Šarapovos, S.Halep pergalės ir staigmenos

Marija Šarapova nugalėjo keturioliktą pagal skirstymą turnyre Anastasiją Sevastovą ir pateko į trečią „Australian Open“ varžybų ratą. Rusijos tenisininkė Latvijos atstovę nugalėjo 6:1, 7:6 (7:4).
Marija Šarapova
Marija Šarapova / „Scanpix“ nuotr.

M.Šarapova taip A.Sevastovai atsirevanšavo ir už pralaimėjimą praėjusiais metais „US Open“ turnyre.

„Džiaugiuosi tokią dieną iškovojusi pergalę, – kalbėjo 2008-ųjų metų šio turnyro čempionė. – Akimirką pagalvojau, kad prireiks trijų setų.“

Trečiame varžybų rate 30-metė Rusijos tenisininkė kovos su Angelique Kerber. Vokietijos tenisininkė ir 2016-ųjų metų šio turnyro čempionė 6:4, 6:1 nugalėjo kroatę Donną Vekič.

Pirmą vietą pasaulio reitinge užimanti Simona Halep 6:2, 6:2 įveikė kanadietę Eugenie Bouchard. Kelio skausmus jaučianti rumunė siekia pirmo karjeroje „Didžiojo kirčio“ turnyro čempionės titulo.

„Jaučiu skausmą, tačiau apie tai negalvoju, – po pergalės kalbėjo S.Halep. – Tiesiog noriu žaisti.“

Trečiame varžybų rate S.Halep kovos su neskirstyta amerikiete Lauren Davis.

Šešta pagal skirstymą Karolina Pliškova vos per 44-ias minutes 6:1, 6:1 sutriuškino Beatrizą Haddad Maia iš Brazilijos. Kitame etape ji kovos su Lucie Safarova. Čekijos tenisininkė 6:2, 6:4 įveikė rumunę Soraną Cirstea.

Dar įspūdingesnę pergalę iškovojo Madison Keys. 17-a pagal skirstymą amerikietė 6:0, 6:1 sutriuškino Jekateriną Aleksandrovą iš Rusijos.

Praėjusiais metais „Australian Open“ pusfinalį pasiekusi Mirjana Lučič-Baroni 3:6, 1:6 nusileido Aleksandrai Sasnovič.

Iš varžybų pasitraukė dvi favoritės. Trečia pagal skirstymą Vimbldono čempionė Garbine Muguruza nusileido 88-ai pasaulio raketei Hsieh Su-wei. Taivano atstovė šventė pergalę 7:6 (7:1), 6:4.

Geriausia Didžiosios Britanijos tenisininkė Johana Konta 4:6, 5:7 nusileido 123-ią vietą pasaulio reitinge užimančiai amerikietei Bernardai Perai.

Pas paskutinius su savo pasirodymus devinta pagal skirstymą J.Konta buvo pasiekusi „Australian Open“ ketvirtfinalį ir pusfinalį.