2023 01 27

Dar vieną rekordą Melburne pagerinęs N.Džokovičius tapo graiko oponentu finale

Eilinį varžovą atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse sutriuškinęs Novakas Džokovičius (ATP-5) tapo antruoju vyrų vienetų turnyro finalo dalyviu.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Scanpix“ nuotr.

Penktadienį 35-erių serbas 7:5, 6:1, 6:2 nepaliko vilčių „Didžiojo kirčio“ pusfinalyje debiutavusiam amerikiečiui Tommy Paului (ATP-35).

Rimtesnių bėdų turnyro favoritui šiame mače kilo tik pirmajame sete, kuriame tenisininkas kiek per anksti atsipalaidavo. Milžiniška persvara 5:1 greitai tapo lygybe (5:5), tačiau daugiau dovanėlių savo nepatyrusiam oponentui Nolė nedalino.

Per pastaruosius tris mačus N.Džokovičius savo oponentams iš viso leido laimėti tik 20 geimų. Tai – vidutiniškai vos po 6,67 geimo per mačą ir 2,2 geimo per setą.

Daugiausiai titulų (9) Melburne tarp visų laikų tenisininkų iškovojęs serbas pagerino ir dar vieną rekordą – tai buvo jau 27-oji pergalė paeiliui šiuose kortuose, aplenkiant legendinį Andre Agassį.

Apskritai Australijoje jis laimėjo jau 40 mačų iš eilės, o paskutinį kartą suklupo dar 2018 metais, kuomet turėjo problemų su alkūne.

22-ojo „Didžiojo kirčio“ titulo, kuris leistų susilyginti su rekordininku Rafaeliu Nadaliu, sekmadienį sieksiančio N.Džokovičiaus lauks pasimatymas su taip pat labai solidų tenisą žaidžiančiu Stefanos Tsitsipu (ATP-4).

„Scanpix“ nuotr./Stefanos Tsitsipas ir Novakas Džokovičius „Roland Garros“ turnyre 2021 metais

Šis mūšis turės dvigubą kainą – paaiškės ne tik turnyro čempionas, bet ir naujoji planetos pirmoji raketė.

Serbas ir graikas vienas prieš kitą stojo ir 2021-ųjų „Roland Garros“ turnyro finale, kuriame Novakas panaikino deficitą 0:2 ir tapo nugalėtoju.

Kol kas geriausią karjeros turnyrą sužaidęs T.Paulas pirmadienį naujame ATP reitinge kils į rekordinę 19-tąją poziciją.