2017 10 01

Davidas Goffinas po trejų metų pertraukos ir vėl čempionas

Davidas Goffinas po atkaklios kovos „Shenzhen Open“ finale 6:4, 6:7 (5:7), 6:3 nugalėjo Alexandrą Dolgopolovą ir po trejų metų pertraukos vėl kėlė ATP turnyro čempiono trofėjų.
Davidas Goffinas
Davidas Goffinas / „Scanpix“ nuotr.

Antrame sete D.Goffinas atsiliko 1:5, bet sugebėjo išplėšti pratęsimą. Nors tie-break‘e belgui nepasisekė, trečiame sete jis buvo padėtis šeimininkas ir sėkmingai užbaigė finalą.

Ši pergalė sustiprino jo šansus žaisti baigiamajame sezono „Nitto ATP Finals“ turnyre Londone.

2014-aisiais metais D.Goffinas iškovojo du ATP turnyrų čempiono titulus. Tačiau nuo tos akimirkos pralaimėjo visus šešis žaistus finalus.

„Šis titulas man yra labai ypatingas, nes visada sunku atsigauti po traumų, – kalbėjo traumą „French Open“ turnyre patyręs ir Vimbldono turnyrą praleidęs D.Goffinas. – Padėti šalies rinktinei patekti į Daviso taurės finalą ir laimėti šį turnyrą man reiškia tikrai labai daug. Negaliu būti laimingesnis.“

D.Goffinas dabar užima dešimtą vietą geriausių sezono tenisininkų lenktynėse dėl vietos „Nitto ATP Finals“ turnyre. Jis tik 5-iais taškais atsilieka nuo Kevino Andersono ir 105-iais nuo Samo Querrey.

Laimėjęs „Shenzhen Open“ turnyrą D.Goffinas be 250-ies reitingo taškų gavo ir 120-ies tūkstančių dolerių premiją.