Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 29

Ernestas Gulbis pritaria lietuviui: „Nuolat turi galvoti apie išlaidas. Net jei esi pirmame 20-tuke“

Geriausias Latvijos tenisininkas Ernestas Gulbis šeštadienį pateko į ketvirtąjį „Roland Garros“ turnyro etapą, po to, kai Jo-Wilfriedas Tsonga mačą turėjo nutraukti dėl traumos. Prieš šią dvikovą tenisininkas su„NY Times“ pasikalbėjo apie savo trenerio pokyčius, tenisininkų uždarbį bei korupciją tenise.
Ernests Gulbis
Ernests Gulbis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ernestas Gulbis

– Ernestai, jūs su savo ilgamečiu treneriu išsiskyrėte prieš pat šį turnyrą. Juo dalinotės su Dominicu Thiemu, todėl nemanote, kad tokiame lygyje galima pasidalinti strategu?

– Tai labai geras klausimas. Daugelis žmonių galėtų dalintis, tačiau aš tęsti bendradarbiavimo nebegalėjau. Nebuvo nė menkiausios galimybės.

„Scanpix“/AP nuotr./Ernests Gulbis
„Scanpix“/AP nuotr./Ernests Gulbis

Suprantu, kad kartais turiu būti kažkam antroje ar trečioje vietoje, tačiau ne visą sezoną. Man jau 27-i metai, todėl aukščiausiame lygyje dar galėsiu žaisti apie ketverius ar penkerius metus. Nebeturiu daug laiko. Noriu, kad gydytojas ir treneris su manimi būtų visuomet.

– Jums yra 27-i metai, todėl galima jus laikyti tos pačios kartos atstovais kaip Andy Murray bei Novakas Džokovičius, nes jiems abiems yra 29-i. Jokiam jaunesniam tenisininkui nepavyko rimčiau jiems pasipriešinti ir laimėti, sakykime, kad ir „Masters“ serijos trofėjaus. Ar jaučiate, jog esate jų šešėlyje?

– Niekuomet savo neskyriau į jokią žaidėjų grupę ar kartą, todėl man nelengva atsakyti į šį klausimą. Vyrukai, kurie yra viršūnėje viską daro puikiai, nes jie turi tam pinigų. Jie gali daug sau leisti. Šiais laikais tenisininkai turi ir trenerio asistentą. Tai dalykas, kurio aš nesuprantu, tačiau tikriausiai dėl to, kad neturiu pakankamai patirties. Jie finansiškai sau gali leisti viską.

– Tai turtingieji tampa dar turtingesniais?

„Scanpix“ nuotr./Ernestas Gulbis
„Scanpix“ nuotr./Ernestas Gulbis

– Taip. Jei esi pirmame reitingo trisdešimtuke ar net dvidešimtuke, tai vis tiek turi nuolat galvoti apie savo sąskaitas ir išlaidas. Gerų pinigų tu neuždirbi. Gyventi galima, tačiau turi nuolat galvoti apie trenerius, su kuriais dirbsi, viešbučius, kuriuose gyvensi ir pan.

Visi šie dalykai padeda geriausiems pasaulio tenisininkams, nes iš žaidimo duobių jie išlipa labai greitai. Jie gali pasisamdyti trenerius, psichologus, masažuotojus ir geriausius gydytojus.

Aš keliauju vienas. Jei rungtyniauju prastai, tai tuomet turiu apsistoti prastame viešbutyje. Kaip man iš to išlipti? Tai nelengva, o ypač jeigu esi patyręs traumą.

– Šiais metais daug kalbama apie dopingą bei korupciją tenise. Kokia tavo nuomonė šia tema?

– Aš tikiu karma, todėl manau, kad jeigu žmogus užsidirbo nelegaliai, tai jis tuos pinigus anksčiau ar vėliau praras. Galbūt jam nutiks kažkas blogo. Kiekvienas yra atsakingas už save, todėl jeigu kas nors nori sukčiauti, tai aš dėl to nieko negaliu padaryti.

– Šiais metais kaltinimai buvo mesti net ir ant geriausių pasaulio žaidėjų. Ar manote, kad tenise yra daug korupcijos?

– Manau, kad tenisas yra labai švarus. Nuoširdžiai taip galvoju. Galbūt, kai kuriems žaidėjais atsibosta nuolat rungtyniauti, tačiau jeigu tinkamai treniravaisi, esi geros sportinės formos, tuomet ilgas varžybų maratonas tavęs nevargina, o pergalės skatina.

Tokie tenisininkai kaip Novakas Džokovičius, Rafaelis Nadalis ir Stanas Wawrinka dažnai žaidžia penkių setų mačus, tačiau, kad gerai juose žaistų jie valandų valandas praleidžia treniruotėse. Jie daug dirba ir dėl to juos laimi. Tai mano nuomonė. Nemanau, kad kažkas tenise sukčiauja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais