Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 11 09

Geriausi 2016-ųjų tenisininkai, kuriems neatsirado vietos Londone

Visą šią savaitę didžiausias dėmesys teniso pasaulyje yra skiriamas artėjančiam „ATP World Tour Finals“ turnyrui Londone. Tačiau „Tennis.com“ kviečia pažvelgti į geriausius bei didžiausią pažangą padariusius tenisininkus, kurie į Didžiąją Britaniją bilieto negavo. Pirmame penkiasdešimtuke talentu gausu, todėl pateikiame geriausius žaidėjus likusius už pirmojo aštuntuko žymos (neįtraukiant traumuotų Rogerio Federerio bei Rafaelio Nadalio).
Davidas Goffinas, Juanas Martinas Del Potro, Nickas Kyrgiosas, Grigoras Dimitrovas
Davidas Goffinas, Juanas Martinas Del Potro, Nickas Kyrgiosas, Grigoras Dimitrovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Davidas Goffinas

AFP/„Scanpix“ nuotr./Davidas Goffinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Davidas Goffinas

Vieta pasaulio reitinge: 11 (+5 lyginant su praėjusiais metais)

Pergalės ir pralaimėjimai: 48-23

Titulai: 0

Belgijos rinktinės tenisininkas aikštėje visuomet elgiasi labai protingai. Šis 180 centimetrų ūgio bei vos 68 kilogramus svėręs žaidėjas 2012 metais visus nustebino, kai dėl savo varžovų traumų nukeliavo iki ketvirtojo „French Open“ etapo. Tuomet jam pavyko laimėti pirmąjį setą prieš R.Federerį, nors jis aikštėje buvo labiau panašus į kamuoliukus padavinėjantį berniuką.

Nuo to laiko belgas gerokai patobulėjo. Nors jam vis dar trūksta jėgos, tačiau tai jis kompensuoja puikiai panaudodamas visus kitus savo turimus ginklus. Jis žaidžia su neįtikėtinu lengvumu, o jį stebėti visada malonu.

Šiemet D.Goffinas nelaimėjo nė vieno titulo, tačiau ne kartą įveikė labai aukšto kalibro žaidėjus. Šanchajuje jis nugalėjo Juaną Martiną Del Potro bei Gaelį Monfilsą. Geriausią savo rezultatą belgas pasiekė „Japan Open“ turnyre, kurio finale nusileido Nickui Kyrgiosui.

Nickas Kyrgiosas

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nickas Kyrgiosas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Nickas Kyrgiosas

Vieta pasaulio reitinge: 13 (+17)

Pergalės ir pralaimėjimai: 39-15

Titulai: 3 (Tokijas, Atlanta, Marselis)

21-erių australas visuomet išlaiko puikią pusiausvyrą tarp fenomenalaus žaidimo bei skandalų ir nesusipratimų.

N.Kyrgiosas laimėjo savo trečiąjį sezono titulą Japonijoje, turėjo puikią galimybę iškovoti bilietą į baigiamąjį sezono turnyrą Londone, tačiau nusprendė specialiai pralaimėti Šanchajuje ir buvo diskvalifikuotas.

Nėra abejonių, kad žaidėjas iš Australijos turi rimtų psichologinių problemų. Jis sutiko apsilankyti pas sporto psichologą, o tai šią savaitę panaikino jo diskvalifikaciją. Tačiau tai esmės nekeičia, juk sezonas jau vis tiek baigtas.

Nepaisant savo milžiniško talento jis nepateisino lūkesčių visuose prestižiniuose 2016 metų turnyruose. Kita vertus, jis tik šiemet iškovojo savo pirmąjį titulą, o vėliau laimėjo dar du.

Roberto Bautista-Agutas

„Scanpix“/AP nuotr./Roberto Bautista-Agutas
„Scanpix“/AP nuotr./Roberto Bautista-Agutas

Vieta pasaulio reitinge: 14 (+11)

Pergalės ir pralaimėjimai: 48-22

Titulai: 2 (Sofija, Oklandas)

Vienos ilgiausių pavardžių savininkas šiemet tapo antrąja Ispanijos rakete, nes pralenkė Davidą Ferrerą ir atsilieka tik Rafaeliui Nadaliui. Tačiau R.Bautista-Agutas nėra tik molio dangos specialistas, kaip ispanams yra įprasta. Jis sunkiai dirbo, kad taptų universalesnis ir tai atsipirko.

Ispanijos atstovas turi puikius refleksus, o tai jam padėjo savo karjeroje laimėti keturis titulus ant trijų skirtingų aikštės paviršių. R.Bautista-Agutas yra triumfavęs ant žolės bei kietų vidaus ir lauko aikštės paviršių.

Geriausiu jo rezultatu galima vadinti finalą Šanchajaus „Masters“ serijos turnyre. Pusfinalyje jis nugalėjo Novaką Džokovičių, o lemiamoje kovoje pralaimėjo Andy Murray.

Lucasas Pouille

„Scanpix“ nuotr./Andy Murray prieš Lucasą Pouille
„Scanpix“ nuotr./Andy Murray prieš Lucasą Pouille

Vieta pasaulio reitinge: 15 (+63)

Pergalės ir pralaimėjimai: 33-21

Titulai: 1 (Metzas)

22-ų prancūzas tyliai ir ramiai kopia ATP pasaulio reitingo laipteliais. Prancūzija pastaraisiais metais turi nemažai gerų tenisininkų, tačiau tokių stiprių smūgių kaip L.Pouille neturi niekas. Juos jis puikiai panaudojo penkių setų „US Open“ trileryje, kuriame nugalėjo Rafaelį Nadalį.

Metų pradžioje prancūzas pralaimėjo patį pirmąjį mačą „Australian Open“ turnyre, tačiau vėliau rungtyniavo labai stabiliai. Net septyniuose turnyruose jis pasiekė bent jau ketvirtfinalį, puikiai atrodė Vimbldone bei „US Open“, o titulą iškovojo savo šalies varžybose.

Grigoras Dimitrovas

„Scanpix“ nuotr./Novakas Džokovičius prieš Grigorą Dimitrovą
„Scanpix“ nuotr./Novakas Džokovičius prieš Grigorą Dimitrovą

Vieta pasaulio reitinge: 17 (+11)

Pergalės ir pralaimėjimai: 38-25

Titulai: 0

Kadaise R.Federerio įpėdiniu vadintas bulgaras susidūrė su dideliais sunkumais išpildant ekspertų prognozes. Tačiau jam pavyko sugrįžti į pirmąjį reitingo dvidešimtuką, sužaidus nemažai puikių mačų.

Jis įteikė netikėtus pralaimėjimus „Masters“ serijos turnyruose A.Murray Majamyje bei Stanui Wawrinkai Sinsinatyje.

Tačiau sunkiausia G.Dimitrovui vis dar yra išlaikyti stabilius rezultatus. Jis ne kartą pripažino, kad lyginimai su šveicarų maestro jam naudos tikrai neatnešė. Bulgarijos tenisininkas nė vieno titulo nelaimėjo nuo 2014 metų, tačiau tris kartus šiemet liko antroje vietoje.

Alexanderis Zverevas

„Scanpix“ nuotr./„Shanghai Rolex Masters“ aštuntfinalis: Alexanderis Zverevas – Jo-Wilfriedas Tsonga
„Scanpix“ nuotr./„Shanghai Rolex Masters“ aštuntfinalis: Alexanderis Zverevas – Jo-Wilfriedas Tsonga

Vieta pasaulio reitinge: 24 (+59)

Pergalės ir pralaimėjimai: 44-24

Titulai: 1 (Sankt Peterburgas)

19-metis iš Vokietijos šiemet pademonstravo, kad yra teniso ateitis. A.Zverevas šiemet neiškovojo tiek titulų kiek N.Kyrgiosas, tačiau jis treniruotėse sunkiai dirba ir puikiai rungtyniauja svarbiausiomis mačo akimirkomis.

Pirmąjį savo karjeros titulą jis laimėjo šiemet Rusijoje, o finale sugebėjo nugalėti S.Wawrinką. Vėliau Pekine jis netikėtai įveikė Dominicą Thiemą bei Jacką Socką, tačiau pralaimėjo D.Ferrerui ketvirtfinalyje.

Tuomet jis nukeliavo į Šanchajų ir sugebėjo iškovoti pergales prieš Johną Isnerį ir Mariną Čiličių. Šis vaikis yra pakeliui į teniso šlovę.

Juanas Martinas Del Potro

„Scanpix“ nuotr./Juanas Martinas del Potro
„Scanpix“ nuotr./Juanas Martinas del Potro

Vieta pasaulio reitinge: 38 (+1004)

Pergalės ir pralaimėjimai: 30-12

Titulai: 1 (Stokholmas)

Po sunkios riešo traumos atsigavęs Argentinos tenisininkas šiemet ATP reitinge į viršų šovė kaip reikiant. Lėtai pradėjęs sezoną J.M.Del Potro puikią sportinę formą įgavo po olimpinių žaidynių Rio de Žaneire, kuriose sugebėjo laimėti sidabro medalį.

Iš Brazilijos atvykęs į Niujorką jis nukeliavo iki „US Open“ ketvirtfinalio, o vėliau Daviso taurės pusfinalyje Delpo pasiekė revanšą prieš aukso medalį olimpiadoje iškovojusį A.Murray.

Netrukus J.M.Del Potro iškovojo ir savo pirmąjį sezono titulą. Pakeliui link trofėjaus Švedijoje jis nugalėjo tokius tenisininkus kaip J.Isneris, I.Karlovičius, G.Dimitrovas bei J.Sockas.

Kyle'as Edmundas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kyle'as Edmundas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kyle'as Edmundas

Vieta pasaulio reitinge: 41 (+61)

Pergalės ir pralaimėjimai: 21-20

Titulai: 0

Vadinamasis A.Murray efektas pradėjo veikti ir Didžiosios Britanijos rinktinės narys K.Edmundas demonstruoja vis geresnį žaidimą. Panašu, kad pastarasis pradeda naują šios šalies tenisininkų bangą, kuri tikėtina, jog nesibaigs vien šiuo žaidėju.

21-erių britas sezoną pradėjo „Challenger“ serijos turnyruose, tačiau visų dėmesį patraukė Dohos ketvirtfinalyje įveikęs 43 pasaulio raketę Martiną Kližaną.

„US Open“ čempionate jis netikėtai nugalėjo Richardą Gasquet bei J.Isnerį, o tai leido jam sudalyvauti „Masters“ serijos turnyruose Pekine bei Šanchajuje. Pastarajame jis nukeliavo iki ketvirtfinalio ir įveikė gerokai aukščiau reitinge esančius Guillermo Garcia-Lopezą bei R.Bautista-Agutą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs