2017 05 25

Kodėl „French Open“ kortus puošia „Roland Garros“ pavadinimas?

Antrasis šio sezono „Didžiojo kirčio“ čempionatas prasidės jau šį sekmadienį, o jame dalyvaus daugelis geriausių pasaulio tenisininkų. Dėl geriausiojo titulo susikaus Rafaelis Nadalis, Venus Williams, Andy Murray bei Novakas Džokovičius, kurie savo karjerose į viršų kėlė ne vieną prestižinį titulą. Tačiau kodėl Paryžiuje vykstantį turnyrą mes dažnai vadiname „Roland Garros“?
„Roland Garros“ kamuoliukas
„Roland Garros“ kamuoliukas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kasmet Paryžiuje įvyksta vienas svarbiausių teniso turnyrų visame pasaulyje. Visos didžiausios teniso žvaigždės atvyksta į Prancūziją, kad pabandytų savo laimę kovoje dėl „Didžiojo kirčio“ trofėjaus bei šanso įrašyti savo vardą į sporto istoriją.

Tačiau kaip viskas prasidėjo? Kaip „French Open“ kortai tapo „Roland Garros“? Pažvelkime į istoriją.

Kada prasidėjo „French Open“?

Prieš 126 metus, 1891-aisiais gimė „French Clay-Court Championships“ pirmenybės, kuriose galėjo dalyvauti tik Prancūzijos teniso klubų žaidėjai.

1925 metais buvo nuspręsta leisti turnyre dalyvauti ir tenisininkams iš užsienio ir tuomet turnyro pavadinimas tapo „French Open“.

Po dvejų metų Prancūzija iškovojo Daviso taurės titulą, kurį savo šaliai atnešė „prancūzų muškietininkais“ vadinti žaidėjai: Jacques Brugnon, Jeanas Borotra, Henris Cochet ir Rene Lacoste. Jie sugebėjo varžovų aikštėje nugalėti galingą amerikiečių komandą.

Prancūzija norėjo tinkamai pagerbti savo čempionus ir 1928 metų finalą rengti savo šalyje, todėl šalies teniso federacija pastatė naują penkių kortų kompleksą. Jis turėjo būti skirtas tokiam svarbiam renginiui ir netrukus tapo „French Open“ namais.

Įdomu tai, kad iš „Stade Francais“ regbio klubo tris hektarus gavusi Prancūzijos teniso federacija gavo sutikimą statyti naują stadioną, tačiau su viena sąlyga.

Jis turi vadintis „Roland Garros“.

Kas yra „Roland Garros“?

Vikipedijos nuotr./Rolandas Georges'as Garrosas
Vikipedijos nuotr./Rolandas Georges'as Garrosas

Rolandas Georges'as Garrosas buvo lakūnas pirmajame pasauliniame kare, kuris 1913 metais tapo pirmuoju pilotu perskridusiu Viduržemio jūrą be sustojimo.

Vėliau R.Garrosas 1915 m. dvejus metus buvo nelaisvėje, bet po kurio laiko sugebėjo pasprukti.

Vos po kelių mėnesių (1918 m.) jo lėktuvas buvo numuštas priešų ir R.Garrosas tragiškai žuvo. Prancūzo gyvybė užgeso likus vos vienai dienai iki jo 30-ojo gimtadienio.

Kuo tai susiję su tenisu?

Teniso kompleksas buvo pastatytas praėjus 10 metų nuo R.Garroso mirties, o jis visiškai nebuvo susijęs su tenisu ir tuo labiau su Prancūzijos rinktinės pergale Daviso taurėje.

Įdomu tai, kad R.Garrosas visuomet regbį vertino labiau nei tenisą, o jo vardą naujiems kortams labiausiai siūlė buvęs jo bendražygis kare Emile'is Lesieur.

Pastarasis buvo regbio žaidėjas bei kartu su R.Garrosu tarnavo pirmajame pasauliniame kare. Po karo E.Lesieur tapo „Stade Francais“ regbio klubo vadovu ir visus įtikino, koks turi būti naujasis teniso kortų pavadinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai