2022 10 02

Neseniai pirmajame šimtuke debiutavęs šveicaras – ATP turnyro Sofijoje čempionas

Šveicarijos tenisininkas Marcas-Andrea Huesleris (ATP-95) nustebino teniso pasaulį Sofijoje (Bulgarija) vykstančiame ATP 250 serijos turnyre „Sofia Open“, kuriame tapo vienetų pirmenybių čempionu.
Marcas-Andrea Huesleris
Marcas-Andrea Huesleris / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Finale 26-erių tenisininkas rezultatu 6:4, 7:6(8) palaužė favoritu laikytą Danijos talentą Holgerį Runę (ATP-31) ir jau pirmuoju mėginimu iškovojo pirmą karjeros ATP titulą.

Antrajame sete šveicarui reikėjo išsaugoti net keturis set point'us, tačiau tik vieną iš jų paduodant varžovui pratęsime. Galiausiai galingu padavimu jis uždarė šį susitikimą ir šventė įsimintiniausią karjeros pergalę, po kurios tenisininkas ATP reitinge šoktels net į 64-ąją poziciją.

„Neabejotinai sužaidžiau labai labai gerą mačą. Neturiu žodžių. Stengiausi išlikti susikoncentravęs, ramus ir esu labai laimingas, kad laimėjau turnyrą“, – nedaugžodžiavo čempionas.

M-A.Huesleris vos prieš kiek daugiau nei 2 mėnesius pirmą kartą karjeroje įžengė į stipriausių ATP tenisininkų šimtuką. ATP 250 turnyre Vinston Seileme jis pasiekė pusfinalį, o dabar žengė dar du tvirtus žingsnius į priekį ir iškovojo titulą.

Kairiarankis Šveicarijos tenisininkas tapo pirmuoju savo šalies ATP čempionu nuo Rogerio Federerio triumfo Bazelyje 2019 m.

Pirmenybių Sofijoje nugalėtojui atiteko 250 ATP reitingo taškų ir 81 tūkst. eurų.

Vos 19-os metų H.Rune kovėsi dėl antrojo karjeros ATP titulo. Jam atiteko 150 ATP reitingo taškų ir kiek daugiau nei 47 tūkst. eurų. Šią savaitę danas užsitikrino vietą ATP „NextGen“ jaunųjų talentų finaliniame turnyre.