2016 05 25

Paryžiaus staigmenos: didžiausių „Roland Garros“ siurprizų penketukas

Antrame 2016-ų metų „Didžiojo kirčio“ turnyre jau netrukus pasibaigs pirmasis etapas, tačiau jau dabar turime kelis netikėtus rezultatus. Apmaudų pralaimėjimą patyrė Angelique Kerber, Viktoria Azarenka pasitraukė dėl kojos traumos, o Andy Murray vos išnešė sveiką kailį prieš veteraną iš Čekijos. Šie rezultatai nustebino, tačiau kas bėgant metams labiausiai šokiravo „Roland Garros“ gerbėjus?
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

5. Robinas Soderlingas nutraukia rekordinę Rogerio Federerio pusfinalių seriją (2010 m.)

R.Federeris per savo varžovą iš Švedijos į „Didžiojo kirčio“ turnyro pusfinalį nepateko pirmą kartą per šešerius metus. Tai buvo itin skaudi nesėkmė šveicarui. Ypač dėl to, kad prieš vienerius metus jis buvo laimėjęs pagrindinį šio turnyro trofėjų.

R.Soderlingas „Roland Garros“ ketvirtfinalyje pasinaudojo tuo, kad jiems žaisti nuolat trukdė oro sąlygos ir šveicarą įveikė ketvirtfinalyje rezultatu 3:6, 6:3, 7:5, 6:4. Tai nutraukė maestro 23-ų „Didžiojo kirčio“ pusfinalių iš eilės seriją.

Šveicarijos tenisininkas 2009-ais metais R.Soderlingą nugalėjo „French Open“ turnyro finale. Prieš įžymųjį pralaimėjimą švedui, maestro pergalę buvo iškovojęs visus 12-a kartų ir laimėjęs 28-is setus iš 30-ies.

4. Gustavo Kuerteno titulas 1997-ais metais

G.Kuertenas „Roland Garros“ varžybose 1996-ais metais pralaimėjo jau pirmame etape, o prieš pergalingą 1997-ų metų turnyrą pradėjo būdamas vos 66-e vietoje pasaulio reitinge.

Tačiau pakeliui į netikėtą titulą jis nugalėjo ne vieną aukštą skirstymą turintį sportininką bei buvusį „French Open“ čempioną: penktąją turnyro raketę bei 1995-ų metų nugalėtoją Thomasą Musterį, trečiąjį pagal skirstymą bei 1996-ais metais triumfavusį Jevgenijų Kafelnikovą bei 1993-ų ir 1994-ų metų čempioną Sergį Bruguerą.

Brazilijos tenisininkas tapo trečią žemiausią reitingą turinčiu šio turnyro čempionu. Charizmatiškasis brazilas privertė tenisą pamilti ne tik savo šalį, bet ir visą Pietų Ameriką.

G.Kuertenas įrodė, kad šis titulas nebuvo tik atsitiktinumas 2000-ais ir 2001-ais metais, kai dar sykį tapo šių varžybų nugalėtoju.

3. Martinos Navratilovos pralaimėjimas pirmame varžybų etape

Nors M.Navratilovai 1994-ais metais ir buvo 37-i, o sekantį sezoną ji baigė karjerą, tačiau vis tiek jos pralaimėjimas pačiame pirmame „Roland Garros“ turnyro etape buvo labai netikėtas. Ji rezultatu 4:6, 4:6 nusileido Miriam Oremans.

Tai buvo pirmas kartas per 18-a metų, kai 18-os „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionė taip anksti pasitraukė iš šios serijos varžybų.

Po mačo tenisininkė paleido savo stipriausią tos dienos smūgį. Veteranė ilgai žiūrėjo į raketę, kuri ją taip nuvylė, ir tuomet smogė ja į šalia stovėjusią medinę kėdę.

couperogers.com nuotr./Martina Navratilova tapo daugkartine Vimbldono čempione
couperogers.com nuotr./Martina Navratilova tapo daugkartine Vimbldono čempione

2. 17-mečio Michaelo Chango triumfas Paryžiuje

Pilnametystės nesulakęs M,Changas šokiravo teniso pasaulį, kai 1989-ais metais tapo „Roland Garros“ turnyro nugalėtoju. Amerikiečio pergalė atvėrė duris vėliau nuostabius rezultatus Prancūzijoje demonstravusiems JAV tenisininkams.

Pakeliui į savo titulą M.Changas sužaidė, ko gero, vieną įsimintiniausių mačų „French Open“ istorijoje. Ketvirtame etape jis rungtyniavo prieš Ivaną Lendlą ir tame susitikime turėjo kautis ne tik su teniso legenda, tačiau ir su pačiu savimi. Tuo tarpu Kinijoje politinė padėtis buvo labai įtempta, o tenisininkas atskleidė, kad tai jį motyvavo judėti pirmyn:

„Norėjau Kinijos žmonėms sukelti šypseną, nes tuomet šioje šalyje nebuvo labai daug pozityvių dalykų. Dievas man padėjo nuolat judėti pirmyn ir atsilaikyti net ir sunkiausiose mačo akimirkose.“

M.Changas iki šiol yra jauniausias tenisininkas iškovojęs „Roland Garros“ čempionatą.

1. Robino Soderlingo pergalė prieš „Grunto karalių“ 2009-ais metais

Šios pergalės nesitikėjo niekas. Rafaelis Nadalis prieš šį susitikimą 2009-ais metais „Roland Garros“ turnyre nebuvo pralaimėjęs nė karto, o R.Soderlingas per paskutinius penkerius metus antrąjį turnyro etapą buvo įveikęs vos vieną sykį.

Apskritai, tuo metu Švedijos tenisininkas net 21-ą kartą iš eilės „Didžiojo kirčio“ turnyruose savo pasirodymą baigdavo trečiame etape arba anksčiau.

R.Soderlingas titulą ginantį ispaną nugalėjo keturių setų kovoje rezultatu 6:2, 6:7, 6:4, 7:6. Šią pergalę jis pažymėjo savo raketę sviesdamas aukštai į tribūnas.

Tai buvo ne tik pirmas R.Nadalio pralaimėjimas per 32-u mačus, tačiau ir pirmoji jo nesėkmė žaidžiant varžybose ant grunto dangos, kuriose pergalę reikia pasiekti laimėjus tris setus. Prieš tai jis buvo laimėjęs 48-is mačus iš eilės.

Derėtų paminėti, kad tais metais ispanas nedalyvavo Vimbldono varžybose, tačiau dėl šio pralaimėjimo R.Nadalis niekuomet nesiteisino, kad buvo traumuotas ar turėjo sveikatos problemų.

Vėliau Rafa iškovojo dar penkis „French Open“ titulus, o praėjusiais metais pralaimėjo Novakui Džokovičiui ketvirtfinalyje. Tačiau tai ir tėra vieninteliai du „grunto karaliaus“ pralaimėjimai šiame turnyre per visą istoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų