2016 07 03

Paskutinis į Vimbldono aštuntfinalį žengė Tomašas Berdychas

Alexanderis Zverevas spardėsi kaip įmanydamas, tačiau devintajai pasaulio raketei Tomašui Berdychui realiau pasipriešinti vis tiek nepajėgė. Geriausias Čekijos tenisininkas sekmadienį trečiame Vimbldono etape jaunąją ATP žvaigždę nugalėjo 6:3, 6:4, 4:6, 6:1.
Tomašas Berdychas
Tomašas Berdychas / „Scanpix“ nuotr.

T.Berdychas skirstymą Vimbldone turėjusį tenisininką nugalėjo pirmą kartą nuo 2013 metų. Aštuntą kartą į ketvirtą etapą patekusi devintoji pasaulio raketė užsitikrino 180 reitingo taškų, 132 tūkst. svarų sterlingų, o dėl vietos ketvirtfinalyje susikaus su Jiri Vesely, kuris 6:2, 6:2, 7:5 nugalėjo Joao Sousą.

Vimbldonas yra vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, kuriame geriausiam Čekijos yra pavykę pasiekti finalą. Tai padaryti jam pavyko 2010 metais, tačiau finale jis nusileido Rogeriui Federeriui.

Prieš Vokietijos tenisininkus T.Berdychas jau yra laimėjęs 14-a iš pastarųjų 15-os dvikovų. O ir tą vienintelę nesėkmę jis patyrė 2016 metų Daviso taurės pirmame etape, kai dėl šlaunies traumos jis buvo priverstas pasitraukti iš mačo su Philippu Kohlschreiberiu.

Savo ruožtu A.Zverevas į „Didžiojo kirčio“ turnyro aštuntfinalį siekė patekti pirmą kartą karjeroje. Su pirmo ATP dešimtuko tenisininku 19-os metų 28-oji pasaulio raketė kovėsi dešimtą kartą. Vienintelį sykį tokį varžovą jis nugalėjo šiemet Halėje, kur patiesė Rogerį Federerį.

Kiti sekmadienio rezultatai:

J.-W. Tsonga (ATP-12) – J.Isneris (ATP-17) 6:7 (3:7), 3:6, 7:6 (7:5), 6:2, 19:17;

N.Kyrgiosas (ATP-18) – F.Lopezas (ATP-21) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3, 6:4;

L.Pouille (ATP-30) – J.M. Del Potro (ATP-165) 6:7 (4:7), 7:6 (8:6), 7:5, 6:1;

R.Gasquet (ATP-10) – A.Ramosas-Vinolasas (ATP-36) 2:6, 7:6 (7:5), 6:2, 6:3.