Prancūziškame finale Tokijuje – stebuklą sukūrusio A.Filso triumfas

Japonijos sostinėje Tokijuje antradienį finišavo ATP 500 serijos teniso pirmenybės „Kinoshita Group Japan Open Tennis Championships“, kuriose dėl titulo susikovė du Prancūzijos atstovai.
Ugo Humbertas (kairėje) ir Arthuras Filsas (dešinėje)
Ugo Humbertas (kairėje) ir Arthuras Filsas (dešinėje) / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Dramatiškame vyrų vienetų varžybų finale po 3 valandas ir 4 minutes trukusios kovos triumfavo Arthuras Filsas (ATP-24), rezultatu 5:7, 7:6(6), 6:3 palaužęs tautietį Ugo Humbertą (ATP-18).

20-metis tenisininkas antrojo seto pratęsime buvo priremtas prie sienos, tačiau atsilikdamas rezultatu 5:6 ir priimdamas varžovo padavimus stebuklingu būdu išplėšė tašką ir perėmė iniciatyvą finale.

Įspūdingą pergalę A.Filsas iškovojo nepaisant fizinių problemų – didžiąją mačo dalį jis jautė kairės kojos skausmus.

„Kalbant atvirai, tai net neįsivaizduoju, kaip man pavyko sugrįžti į susitikimą. Dar pirmajame sete esant rezultatui 5:5 korte jaučiausi negyvas. Antrajame sete išsaugojau match point'ą, o tenise viskas apsiversti aukštyn kojomis gali per kelias sekundes. Esu labai laimingas, tačiau šiandien tikrai galėjau pralaimėti“, – pasakojo čempionas.

A.Filsas šiame sezone tapo tik antruoju tenisininku po Janniko Sinnerio (ATP-1), kuriam pavyko iškovoti du ATP 500 kategorijos titulus – be Tokijo jaunuolis triumfavo ir Hamburge.

Pastarąją savaitę Japonijos sostinėje prancūzas nugalėjo net keturis varžovus iš pirmojo ATP reitingo 20-tuko – U.Humbertą, Holgerį Rune, Beną Sheltoną ir Taylorą Fritzą.

Pirmenybių nugalėtojui be 500 ATP reitingo taškų atiteks ir 340 tūkstančių JAV dolerių.

U.Humbertui, kuris iki šio susitikimo buvo laimėjęs visus šešis žaistus ATP finalus, atiteks 330 ATP reitingo taškų ir beveik 183 tūkst. JAV dolerių.