Rogeris Federeris pradeda naują erą, 2001 m.
19-metis R.Federeris dar nepriminė didingojo čempiono, tačiau jo talentas liejosi per kraštus. Šveicaras turėjo nuostabu „backhandą“, puikiai judėjo aikštėje bei kontroliavo kiekvieną smūgį. Maestro 2001-aisiais sugebėjo Vimbldono finale nugalėti Pete'ą Samprasą ir taip prasidėjo nauja teniso era, kurios vienu iš ryškiausių žaidėjų tapo būtent jis.
Arthuro Ashe staigmena, 1975 m.
1975-aisiais Vimbldono finale puikusis Jimmy Connorsas buvo laikomas aiškiu favoritu laimėti titulą, tačiau A.Ashe turėjo kitų idėjų. Nustebinęs save bei didžiąją dalį teniso pasaulio, jis savo varžovą nugalėjo keturių setų kovoje ir tapo pirmuoju juodaodžiu, kuris triumfavo „Didžiojo kirčio“ turnyre Londone.
Jaunojo Boriso Beckerio triumfas, 1985 m.
17 metų jaunuoliai šiais laikais retai svajoja tapti Vimbldono čempionais, tačiau tik ne B.Beckeris. Kol daugelis tokio amžiaus paauglių galvoja, kaip išlaikyti egzaminus dvyliktoje klasėje, vokietis tapo jauniausiu šio turnyro čempionu tuo metu.
B.Beckeris taip pat buvo pirmasis, kuris Vimbldono titulą kėlė į viršų, nors šiose pirmenybėse neturėjo skirstymo.
Serena prieš Venus: pirmasis finalas, 2002 m.
Seserys Williams iki 2002-ųjų tarpusavyje jau buvo žaidusios ne kartą, tačiau finale pirmą sykį jos susitiko būtent 2002 metais Vimbldone. Pergalę iškovojusi Serena Williams triumfu Londone pradėjo savo erą, o savo seserį Venus teniso pasaulyje nustūmė į antrą planą.
Borgas prieš McEnroe: legendinis pratęsimas, 1980 m.
Bjorno Borgo ir Johno McEnroe akistatos praeityje buvo legendinės, o ne vienam teniso fanui įstrigo 1980-ųjų Vimbldono finalo ketvirtojo seto pratęsimas. Nugalėtojui išsiaiškinti prireikė daugiau nei 20 minučių bei 34 taškų, o galų gale rezultatą setais 2:2 sugebėjo išlyginti J.McEnroe.
Nors pastarasis kovėsi iš paskutiniųjų, tačiau penktąjį setą B.Borgas laimėjo užtikrintai rezultatu 8:6.
Mačas, kuris atrodė, jog nesibaigs niekada, 2010 m.
Trys dienos ir daugiau nei vienuolika valandų kortuose. Toks įsimintas buvo amerikiečio Johno Isnerio bei prancūzo Nicolaso Mahut mačas 2010-ųjų čempionato pirmame etape, kuriame abu tenisininkai tiesiog nenorėjo pasiduoti.
Galų gale po penkių setų kovos J.Isneris laimėjo 70:68, o vėliau prisiminęs šį mačą pripažino, kad jis buvo itin alinantis fiziškai, o ypač – psichologiškai.
Federeris prieš Nadalį: gerbėjų finalas, 2008 m.
2008 metais R.Federeris ir R.Nadalis buvo pasiekę fenomenalias sportines formas, o jų populiarumas buvo akivaizdus visame pasaulyje. Abu tenisininkai susitiko kovoje dėl Vimbldono titulo, o tai buvo itin atkaklus mūšis, kuriame abu žaidėjai nuolat bandė ieškoti vienas kito silpnųjų pusių.
Tąkart pergalę iškovojo R.Nadalis, tačiau iki šiol daugelis teniso fanų šį finalą laiko vienu geriausių per pastaruosius kelis dešimtmečius.
Pagaliau pavyko: Andy Murray triumfas, 2013 m.
Geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas nuolat susidurdavo su sunkumais Vimbldone, o 2012-aisiais nusiminęs laikė antrosios vietos trofėjų. Tačiau praėjus 12 mėnesių škotui pagaliau pavyko iškovoti savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ trofėjų, finale įveikus Novaką Džokovičių.