2016 05 20

„Roland Garros“ burtai Ričardą Berankį suvedė su dvejetų specialistu

Vos į Prancūziją atvykti spėjęs Ričardas Berankis sulaukė neblogų naujienų. Penktadienio dieną buvo ištraukti antrojo metų „Didžiojo kirčio“ turnyro burtai, po kurių paaiškėjo, jog Atvirojo Prancūzijos čempionato pirmame etape geriausias Lietuvos tenisininkas susikaus su dvejetų specialistu bei 45-a pasaulio rakete Nicolasu Mahutu.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai bus septinta R.Berankio ir N.Mahuto tarpusavio dvikova. Kol kas rezultatas yra lygus, o abu tenisininkai yra pasidalinę po tris pergales. Tiesa, tai bus pirma tenisininkų akistata ant grunto.

Pergalę Atvirojo Prancūzijos čempionato pirmame etape iškovojusiam tenisininkui atiteks 45 ATP reitingo taškai ir 60 tūkst. eurų. Kitame „Roland Garros“ turnyro etape lietuvio lauktų ispanas Marcelas Granollersas (ATP – 58) arba Italijos atstovas Fabio Fogninis (ATP-34).

Vien už dalyvavimą pagrindiniame turnyre R.Berankiui atiteks 10 ATP vienetų reitingo taškų ir 30 tūkst. eurų.

Jei 25-erių metų lietuviui pavyks įveikti pirmus du etapus, trečiame rate gali laukti galingasis „grunto karalius“ Rafaelis Nadalis.

„Roland Garros“ vienetų turnyro lentelė

Pernai geriausias Lietuvos tenisininkas Atvirajame Prancūzijos čempionate žaidė tik pirmame rate, nes kentėdamas pilvo raumens skausmą krito prieš ukrainietį Sergejų Stachovskį.

Šį sezoną R.Berankis ant grunto dangos iškovojo titulą Nandzingo „Challenger“ serijos varžybose, tačiau kituose dviejuose turnyruose pralaimėjo jau pirmame mače.

„Roland Garros“ taškų bei piniginių premijų lentelė
Nugalėtojas Finalas Pusfinalis Ketvirtfinalis 4-as etapas 3-as etapas 2-as etapas 1-as etapas
Reitingo taškai 2000 1200 720 360 180 90 45 10
Vienetų piniginė premija (€) 2 000 000 1 000 000 500 000 294 000 173 000 102 000 60 000 30 000
Dvejetų piniginė premija (€) 500 000 250 000 125 000 68 000 37 000 19 000 9 500 -

2016-ais metais R.Berankis tris kartus žaidė finale bei iškovojo du titulus. Tiesa visus šiuos pasiekimus jam pavyko įgyvendinti „Challenger“ serijos varžybose. Rananos finale jis nusileido Evgenijui Donskojui, tačiau vėliau triumfavo Gvangdžu bei Nandzinge.

Lietuvis puikiai rungtyniavo ir Taipėjaus turnyre, tačiau tąkart jam kelią į finalą užstojo Didžiosios Britanijos tenisininkas Danielis Evansas.

N.Mahutas šį sezoną sužaidė 23-is vienetų mačus ir iškovojo 12-a pergalių. Geriausiu jo šių metų pasiekimu galima vadinti pusfinalį Roterdame, kur jis nusileido Martinui Kližanui. Tiesa, ant grunto dangos prancūzas sužaidė vos keturis mačus.

Kur kas geriau 45-ajai raketei šiemet klostosi dvejetų turnyrai. Su tautiečiu Pierre'u-Huguesu Herbertu jis laimėjo pirmus tris „Masters“ serijos turnyrus ir dvejetų reitinge pakilo į 2-ą vietą.

Monte Karle bei Madride 45-a pasaulio raketė pralaimėjo pačiame turnyro starte, o Romoje lagaminus krovėsi jau po antrosios dvikovos.