1. Garbine Muguruza yra ateities žvaigždė
Naujoji antra pasaulio raketė iš Ispanijos tapo vos antrąja moterimi, kuri gimė praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje ir sugebėjo laimėti „Didžiojo kirčio“ trofėjų. Ji prisijungė prie Petros Kvitovos, kuriai yra 26-i metai.
Ji tapo pirma tenisininke iš savo kartos, kuri prasimušė ir laimėjo šias prestižines varžybas. Jos kartos atstovėmis taip pat laikomos Eugenie Bouchard, Sloane Stephen ir Madison Keys.
Nėra priežasties manyti, kad tai bus vienintelis G.Muguruzos „Didžiojo kirčio“ titulas karjeroje, nes tai buvo jau antrasis jos finalas per pastaruosius 12-a mėnesių. Ispanės smūgiai yra itin stiprūs, o S.Williams ji nugalėjo užtikrintai. Svarbiausia, kad psichologiškai šį tenisininkė susitvarko su spaudimu ir turi motyvacijos tobulėti toliau.
2. Atstumas tarp pirmosios pasaulio raketės ir kitų tenisininkių mažėja
Prieš prasidedant šiam sezonui S.Williams turnyrų finaluose buvo laimėjusi 15-a mačų iš eilės, o šį įspūdinga serija prasidėjo dar 2013-ais metais. Šį sezoną amerikietė laimėjo vos vieną finalą iš keturių, o du pralaimėjo „Didžiojo kirčio“ čempionatuose.
Norint surasti pirmosios pasaulio raketės karjeroje tris pralaimėtus finalus per vieną sezoną mes turime šoktelėti daugiau nei dešimtmetį į 2004-us metus. Šį ir dar vieną sykį S.Williams pralaimėjo tris finalus per vieną sezoną.
Kalbos apie geriausios pasaulio tenisininkės sportinę formą ir toliau nenutils, tačiau sumažėjusį atstumą tarp varžovių galima pagrįsti skaičiais: lygiai prieš metus S.Williams prieš antrąją pasaulio raketę P.Kvitovą turėjo 4421-o taško pranašumą, o šiuo metu prieš G.Muguruzą pirmauja vos 1564-ais taškais pasaulio reitinge.
3. Viktorios Azarenkos didžiausias priešas yra jos sveikata
Po dominavimo kietos aikštės dangos sezone tenisininkė negalėjo savo puikaus žaidimo perkelti ant grunto. Sportininkės didžiausiu priešu tapo jos pačios kūnas. Dėl nugaros traumos ji pasitraukė iš Madrido varžybų, o vėliau dėl sužeisto kelio nebaigė pirmojo mačo „Roland Garros“ turnyre.
Baltarusijos tenisininkė dėl tos pačios kelio traumos nežaidė ir šią savaitė vykstančiame turnyre Notingame.
4. Paryžius mėgsta netikėtumus
Nė vienas „Didžiojo kirčio“ turnyras „nepagamino“ tiek daug tenisininkių, kurios šios serijos čempionate triumfavo pirmą kartą.
„Roland Garros“ | 16 |
„Australian Open“ | 11 |
Vimbldonas | 9 |
„US Open“ | 9 |
Šiame „Roland Garros“ čempionate taip pat nustebino ir jaunoji Olandijos tenisininkė Kiki Bertens. 58-a pasaulio raketė pirmą kartą karjeroje pateko tarp keturių geriausių „Didžiojo kirčio“ varžybų tenisininkių. Savo kelyje ji nugalėjo Angelique Kerber bei Madison Keys.
Antrojo šimtuko tenisininkė Shelby Rogers pateko į savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ turnyro ketvirtfinalį. Jos kelias link stipriausiųjų aštuoneto lengvas nebuvo, nes pakeliui nugalėtos Karolina Pliskova, Elena Vesnina bei Petra Kvitova.
5. Blogas oras gali viską apversti aukštyn kojomis
Dėl lietaus atšauktuose, o vėliau pratęstuose mačuose netikėtus pralaimėjimus patyrė Simona Halep bei Agnieszka Radwanska. Įdomu tai, kad Lenkijos tenisininkė prieš pertrauką pirmavo rezultatu 6:3, 3:0, tačiau T.Pironkova sugebėjo pasinaudoti šia atsiradusia galimybe.
Vieną dieną Paryžiuje lijo taip ilgai, kad pirmą kartą per 16-a metų neįvyko nė vienas mačas. Tvarkaraštį stipriai pakoregavo gamta, o dėl šių pasikeitimų S.Williams rungtyniavo keturias dienas iš eilės, kai, palyginimui, G.Muguruza žaidė dvi paeiliui.
6. Aiškėja olimpinio turnyro dalyvės
„Roland Garros“ turnyras buvo paskutinė galimybė tenisininkėms pasigerinti savo pozicijas pasaulio reitinge, nes po jo buvo fiksuojamos vietos olimpinėms žaidynėms.
Nepaisant reitingo, Olandijos federacija liepė K.Bertens patekti bent jau į ketvirtąjį „French Open“ etapą, todėl ji savo vietą Rio de Žaneire užsitikrino. Staigmeną pateikusi T.Pironkova taip pat susikūrė sau galimybę rungtyniauti olimpiadoje, tačiau jai reikia laukti, kol bus žinomas atsisakiusiųjų dalyvauti skaičius.
ITF visą olimpinio turnyro dalyvių sąrašą patvirtins birželio 30-ą dieną.