„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 09 14

Rusijos dopingo ekspertas: seserų Williams vartoti vaistai skirti nepagydomiems ligoniams

Sportininkams uždrausti vartoti jėgų suteikiantys preparatai, kuriuos Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) leido vartoti Serenai ir Venus Williams, dažniausiai yra išrašomi nepagydomiems ligoniams, rusų naujienų agentūrą TASS trečiadienį informavo dopingo ekspertas.
Serena Williams prieš Johanną Larsson
Serena Williams prieš Johanną Larsson / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį rusų programišiams „Fancy Bears“ įsilaužus į WADA duomenų bazę paaiškėjo, kad keturioms sportininkėms, tarp kurių yra ir Serena bei Venus Williams, nevaržybiniu metu buvo leista vartoti sportininkams uždraustus preparatus.

Skelbiama, kad seserims Williams buvo leista vartoti šiuos vaistus: prednizoloną, kuris priskiriamas gliukokortikosteroidų grupei, hidromorfiną, prednizoną ir oksikodoną.

Sprendimas leisti S.Williams vartoti draudžiamus preparatus motyvuojamos traumomis, tačiau iki šiol neatskleista, kas tiksliai tenisininkei buvo nutikę.

„Tai – labai stiprūs preparatai. Kitaip tariant, mes kalbame beveik apie narkotikus. Šie preparatai sporte yra beveik nenaudojami ir daugelyje šalių net uždrausti, įskaitant ir Rusiją,“ – TASS sakė dopingo profesorius Nikolajus Durmanovas.

Dopingo ekspertas taip pat pabrėžė, kad „šie vaistai dažniausiai išrašomi nepagydomiems ligoniams“.

„Kaip sirgti turėtų atletas, kad jam būtų išrašyti tokie stiprūs vaistai? – retoriškai klausė N.Durmanovas. – Gal joms geriau reikėjo gydytis, o ne į olimpines žaidynes važiuot?“

„Scanpix“ nuotr./„US Open“ ketvirtfinalis: Serena Williams – Simona Halep
„Scanpix“ nuotr./„US Open“ ketvirtfinalis: Serena Williams – Simona Halep

Išimtis, kai sportininkui leidžiama vartoti tam tikrą uždraustą preparatą dėl sveikatos problemų angliškai vadinasi sunkiai išverčiamu terminu therapeutic-use exemption (TEU). Šios išimtys taikomos tik ne varžybų metu dėl įvairių priežasčių – atsigaunant po sunkių traumų ar ligų.

TEU taisyklės yra patvirtintos pasauliniame antidopingo kodekse (Code) ir vienodai reglamentuojamos visame pasaulyje.

Sportininkui išimtis vartoti tam tikrus preparatus gali būti suteikiama įvairiais atvejais – pavyzdžiui, sergant astma, diabetu, sinusitu, esant nepakankamam hormonų kiekiui organizme, tam tikriems miego sutrikimams ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų