2019 05 04

Seto deficitą panaikinusi Maria Sakkari tapo čempione Maroke

Graikija turi ne tik jaunąjį Stefanos Tsitsipą, tačiau ir rimtą jėgą moterų varžybose – Maria Sakkari (WTA-51), kuri laimėjo „Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem“ turnyrą Rabate, Maroke.
Maria Sakkari
Maria Sakkari / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Johanna Konta

Turnyro finale graikė 2:6, 6:4, 6:1 nugalėjo britę Johanną Kontą (WTA-47) ir iškovojo pirmą WTA titulą savo karjeroje.

Kelyje link trofėjaus M.Sakkari nugalėjo ir dvi labai pajėgias Belgijos tenisininkes – nukarūnavo pirmą turnyro raketę Elise Mertens ir įveikė aštuntą skirstymą turėjusią Allison Van Uytvanck.

Praėjusiais metais 23-ejų tenisininkė žaidė WTA turnyro finale San Chozė, tačiau tuomet laimėjo vos vieną geimą prieš rumunę Mihaelą Buzarnescu.

Didelę įtaką kovoje dėl titulo galėjo turėti ir nuovargio faktorius – iki finalo M.Sakkari nebuvo pralaimėjusi nei vieno seto, o jos oponentė žaidė tris trijų setų trilerius.

Be trofėjaus pirmoji Graikijos raketė mėgausis ir 280 WTA reitingo taškų bei 43 tūkstančių JAV dolerių piniginiu prizu.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Johanna Konta

Buvusi ketvirtoji pasaulio raketė Johanna Konta žaidė pirmajame savo finale nuo praėjusių metų birželio. Dar praėjusiame sezone drastiškai kritus britės formai ji balansavo ties iškritimo iš pirmojo penkiasdešimtuko riba.

180 WTA reitingo taškų ir 21,400 JAV dolerių pelniusi Didžiosios Britanijos tenisininkė šią savaitę pirmą kartą savo karjeroje WTA turnyre ant grunto laimėjo daugiau nei du susitikimus iš eilės.