2023 02 12

Su galingais varžovo padavimais susitvarkęs J.Sinneris – čempionas Monpeljė mieste

Vienas talentingiausių ATP turo tenisininkų Jannikas Sinneris (ATP-17) pateisino favorito etiketę ATP 250 serijos turnyre „Open Sud de France“, kuriame iškovojo čempiono titulą.
Jannikas Sinneris
Jannikas Sinneris / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Prancūzijos pietuose įsikūrusiame Monpeljė mieste vykusių pirmenybių finale Italijos teniso superžvaigždė 7:6(3), 6:3 įveikė amerikietį Maxime'ą Cressy (ATP-51) ir iškovojo jau septintąjį ATP trofėjų savo karjeroje.

J.Sinneriui šiame finale pavyko padaryti tai, ko per visą turnyrą nebuvo pavykę padaryti nė vienam tenisininkui – laimėti įspūdingai paduodančio varžovo padavimus.

M.Cressy ir šiame mače atliko dviženklį skaičių neatremiamų padavimų, tačiau 10 ace'ų vis tiek yra mažiausiai, kiek per vieną susitikimą šią savaitę Monpeljė atliko amerikietis.

Turnyro vicečempionas gimė ir augo Paryžiuje, Prancūzijoje, tačiau būdamas jaunis nesulaukė savo gimtosios šalies teniso federacijos paramos ir galiausiai sutiko atstovauti Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maxime'as Cressy

Gausaus vietos žiūrovų palaikymo šią savaitę sulaukęs M.Cressy kelyje link finalo patiesė tokius tenisininkus kaip Borna Čoričius (ATP-23) bei Holgeris Rune (ATP-9).

Savo ruožtu Italijos teniso perlas J.Sinneris šiemet tapo pirmuoju tenisininku ATP ture, kuris turnyre triumfuoja nepralaimėjęs nė vieno seto. 6 iš 7 savo laimėtų titulų jis iškovojo ant kietos dangos, o sykį laimėjo ant grunto Umage (Kroatija).

Apskritai finaluose 21-erių tenisininkas žaidžia beveik nepriekaištingai – laimėti 7 iš 8 titulinių mūšių. Kiek daugiau nei 85 tūkstančius eurų ir 250 ATP reitingo taškų iškovojęs J.Sinneris reitinge kils į 14 vietą.

M.Cressy atiteks beveik 50 tūkst. eurų ir 150 ATP reitingo taškų, pirmadienį jis turėtų pakilti į 40 poziciją.