Gali būti, kad R.Berankiui patekti į olimpines žaidynes bus lengviau nei atlaikyti pirmąsias naktis po vakcinos.
Kai vasario 25 dieną 30-metis tenisininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, jam šalutiniai pojūčiai atsiliepė stipriau nei kartu pasiskiepijusiems kitiems Lietuvos olimpinės rinktinės nariams ir kandidatams.
R.Berankiui dar tris dienas laikėsi itin aukšta kūno temperatūra, treniruočių procesas buvo susijaukęs.
Įgavęs antikūnų R.Berankis paskui dar žaidė turnyruose Majamyje (JAV) ir Marbeloje (Ispanija), o dabar laukdamas antrojo skiepo rengiasi grįžti į Europos teniso aikštynus.
Rezultatai juose per artimiausius mėnesius lems, ar jam antrą kartą per karjerą pavyks patekti į olimpines žaidynes.
Iš pirmo žvilgsnio užduotis atrodo sunki – olimpinių žaidynių vyrų turnyre žais 64 žaidėjai.
Numatyta, kad iš jų 56 pateks pagal ATP reitingo vietas, fiksuotas birželio viduryje.
Dar aštuoni gaus vardinius kelialapius, bet iš jų Europai numatytas tik vienas, tad pasikliauti likimo ranka vargu, ar verta.
„Tai būtų paskutinis šiaudas, už kurio bandytume kabintis“, – sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas, aiškiau regintis kitą į Tokiją vedantį kelią.
R.Berankiui gali būti sunku pakilti iki 56 vietos, nes per savo trylika metų trunkančią profesionalo karjerą aukščiau jis laikėsi tik porą mėnesių – kaip tik prieš 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, kai buvo pasiekęs aukščiausią ATP reitingo tašką – 50-ąją poziciją gegužės mėnesį.
Suprasti akimirksniu
- Olimpinis debiutas 2016 metais Rio de Žaneire buvo skaudus R.Berankiui. Jis pralaimėjo pirmąją dvikovą, nelaimėjęs nė vieno geimo Brazilijoje.
- Nesėkmė pirmosiose olimpinėse žaidynėse motyvuoja stipriausią Lietuvos tenisininką geriau pasirodyti antrosiose. „Neneigsiu – nepamiršau tos nesėkmės Rio de Žaneire, ji tikrai buvo skaudi. Bet noriu patekti į olimpiadą ir šįkart pademonstruoti geresnius rezultatus“, – sakė R.Berankis.
Tačiau siekiant žaisti Tokijuje visiškai nebūtina rikiuotis tarp 56 geriausių žaidėjų.
Pagal papildomą taisyklę, į varžybas negalės patekti daugiau kaip po keturis vienos šalies atstovus, o šiuo metu ATP reitinge aukščiau už R.Berankį yra beveik dvi dešimtys stiprių teniso šalių atstovų: 11 prancūzų, 9 ispanai, 9 amerikiečiai, 6 italai.
Pagal dabartinę padėtį, 19 žaidėjų išsibrauktų dėl šalims skirtų olimpinių kvotų.
Be to, dalis elitinių tenisininkų olimpinių žaidynių nevertina taip aukštai kaip „Grand Slam“ turnyrų, pasitaiko ir traumų, tad prieš kiekvienas olimpines varžybas eilės galas vis pasislenka tolyn.
Ar R.Berankiui pavyktų patekti į Tokiją, jei jis liktų panašioje pozicijoje, kaip yra dabar – 88-as?
„Sunku prognozuoti, nes reitingas dar juda, bet šansai yra dideli“, – vertino teniso varžybų rengėjas ir šio žaidimo ekspertas Liutauras Radzevičius.
„Mūsų skaičiavimais, galimybės yra realios. Tačiau dar liko daug laiko. Dar daug žais ir Ričardas, ir jo varžovai, tad reitingo pozicija gali keistis tiek į gerąją, tiek į prastąją pusę“, – svarstė R.Grušas.
Kadangi pernai tuo pačiu teniso varžybos nevyko dėl pandemijos, tenisininkams nereiks graužtis dėl per metus sudegsiančių taškų.
Tačiau iki birželio 14 dienos, kuri pagal naują Lietuvos teniso sąjungos informaciją pasislinko iš birželio 7-osios, kai bus skaičiuojamas olimpinis reitingas, dar bus bent keli svarbūs turnyrai.
Savaitgalį R.Berankis dar laukė žinių iš dėl Belgrado – nebuvo aišku, ar pavyks patekti į ATP 250 serijos turnyrą „Serbia Open“. Paskui jo tvarkaraštyje surikiuoti kiti turnyrai Europoje.
Lemtingas gali būti ir „Grand Slam“ čempionatas Paryžiuje, kur nuo gegužės 24 iki birželio 13 dienos vyks „Roland Garros“.
„Ričardo patekimą į olimpines žaidynes gali lemti smulkūs niuansai ir papildomi skaičiavimai, – sakė Lietuvos teniso sąjungos vadovas R.Grušas. – Svarbiausia, kaip jis pats atrodys žaidime.
Kaip tik vakar kalbėjomės: jo sportinis ritmas yra geras, sveikatos tyrimai rodo gerus rezultatus, jis jaučiasi gerai, tad ir žaisti turėtų gerai.“