2022 11 13

Šveicarijos rinktinė – „Billie Jean King Cup“ turnyro čempionė

Glazge vykusiose moterų „Billie Jean King Cup“ komandinių varžybų finaluose čempionėmis tapo tenisininkės iš Šveicarijos.
Šveicarijos moterų teniso rinktinė
Šveicarijos moterų teniso rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį įvykusiame finale šveicarės laimėjo pirmuosius du vienetų susitikimus prieš Australijos rinktinę ir dar prieš trečiąjį dvejetų mūšį užsitikrino nugalėtojų trofėjų.

Jil Belen Teichmann (WTA-35) rezultatu 6:3, 4:6, 6:3 palaužė Storm Sanders (WTA-237), o tašką šioje serijoje padėjo tikra Šveicarijos teniso rinktinės lyderė Belinda Benčič (WTA-12), kuri 6:2, 6:1 sutriuškino Ajlą Tomljanovič (WTA-33).

Praėjusiame sezone šveicarėms pritrūko vienintelio žingsnio iki trofėjaus, tačiau šiemet tenisininkės pabaigė pradėtą darbą ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo šį titulą.

10 susitikimų per pastarąją savaitę Glazge sužaidusi čempionių rinktinė laimėjo net 9 iš jų. Penkios pergalės priklauso vien B.Benčič, kuri laimėjo keturis vienetų ir vieną dvejetų mūšį.

25-erių tenisininkė pastaraisiais sezonais geriausią savo tenisą žaidžia būtent vilkėdama gimtosios šalies marškinėlius – Tokijo olimpinėse žaidynėse ji iškovojo auksą vienetuose ir sidabrą dvejetuose su Viktorija Golubič, kuri taip pat svariai prisidėjo prie šveicarių triumfo Glazge.

Septynis kartus šį turnyrą laimėjusi Australija paskutinį kartą čempione tapo dar 1974 metais. Pusfinalyje ši rinktinė 2:1 palaužė turnyro šeimininkes brites, o Šveicarija 2:0 nukovė Čekiją.