Protestas prasidėjo netikėtai – po vieno iš dvejetų susitikimų Martina Navratilova užlipo į tuščią arbitro bokštelį ir apie savo sumanymą „nuversti“ Margaret Court garsiai pasisakė būriui arenoje likusių sirgalių.
Čekų kilmės amerikietė netrukus pasikvietė ir tikrą vyrų teniso legendą Johną McEnroe bei su juo išskleidė plakatą su užrašu „Evonne Goolagong Arena“, skirtą Australijos teniso federacijos dėmesiui atkreipti.
E.Goolagong – taip pat legendinė Australijos tenisininkė, praeityje laimėjusi septynis „Didžiojo kirčio“ trofėjus, iš kurių keturi buvo iškovoti Melburne.
Žinoma, toks amerikiečių viešas išsišokimas nepatiko „Tennis Australia“ (Australijos teniso federacijai), o turnyro organizatoriai protesto metu privalėjo išjungti bokštelio arbitro mikrofoną.
„Mes priimame visus žmones, nepaisant jų seksualinės orientacijos ar kitų aspektų ir raginame visus drąsiai kalbėti. Visgi turnyras turi savo protokolus, kurių turi laikytis visi. Du aukšto profilio svečiai jį pažeidė ir dabar sprendžiame situaciją kalbėdami su jais“, – buvo išplatintas Australijos teniso federacijos pranešimas.
18 „Didžiojo kirčio“ turnyrų laimėjusi M.Navratilova, kuri yra viešai paskelbusi, jog yra homoseksuali, jau kurį laiką smarkiai griežia dantį ant Margaret Court už pastarosios užsakytą kritiką ir nenorą į visuomenę priimti homoseksualius bei translyčius asmenis.
M.Navratilova 2014 metais ištekėjo už verslininkės iš Rusijos Julijos Lemigovos. Amerikietė apie savo seksualinę orientaciją paskelbė tik gavusi JAV pilietybę (1981 m.) ir nuo to laiko aktyviai kovoja už lygias teises.
„Kuomet Margaret išeina į viešumą ir konkrečiai žmonių grupei teigia, kad jie neverti lygių teisių, kad jie nebus gerais tėvais, kad jie negali būti pamaldūs, tai yra bjauri ir labai ypatingai jautresnius žmones skaudinanti tema“, – teigė Navratilova.
M.Court pažiūromis savo nepasitenkinimą išreiškė ir „Eurosport“ kanale dirbantis bei turnyro metu iš žaidėjų interviu imantis Johnas McEnroe, kuris australę pavadino „įžeidžiančia ir homofobe“.
Amerikietis pridėjo: „Serena, prašauk padaryk man paslaugą – šiais metais laimėk du „Didžiojo kirčio“ turnyrus, aplenk Margaret Court ir palik ją su savo įžeidžiančiais pasisakymais praeityje, ten kur jai ir vieta.“
Rekordinį sykį (24) aukščiausio rango turnyrus laimėjusius M.Court garbei pastatyta arena iškilo 2003 metais, o pirmadienį turnyre buvo pagerbtas 50-metis nuo tada, kai legendinė australė laimėjo „karjeros Didžiojo kirčio trofėjų“. Tiesa, šis paminėjimas daug ovacijų ir palaikymo iš tribūnų nesusilaukė.
„Tikrai nenoriu nuvertinti jos pasiekimų, – pridėjo Navratilova. – Tačiau, kuomet tavo garbei yra pavadinamos arenos, gatvės ar pastatai, tu turi elgtis pagarbiai ir išlaikyti orumą, o ne tik gyventi tuo laikotarpiu, kuomet buvai geriausia.“
Praėjusiais metais už Margaret Court korto panaikinimą pasisakė ir 12-os "Didžiojo kirčio" titulų savininkė legendinė amerikietė Billie Jean King.