„US Open“ pirmenybėse čempionės titulą iškovojo A.Sabalenka

Baltarusijos tenisininkė Aryna Sabalenka (WTA-2) įrodė savo pranašumą „US Open“ finale bei tapo atvirųjų JAV teniso pirmenybių nugalėtoja.
Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Moterų vienetų varžybų didžiajame finale 26-erių sportininkė po atkaklios dviejų setų kovos rezultatu 7:5, 7:5 palaužė kortų šeimininkę Jessicą Pegulą (WTA-6).

A.Sabalenkai tai pirmasis karjeros triumfas „US Open“ turnyre bei trečiasis apskritai „Didžiojo kirčio“ pirmenybėse.

Pastaraisiais sezonais antroji pasaulio raketė tapo absoliučiai nesustabdoma jėga „Grand Slam“ turnyruose ant kietos dangos – nuo 2023 metų pradžios iškovojo 27 pergales per 28 susitikimus, dusyk tapdama „Australian Open“ čempione bei sykį „US Open“.

Okupantų šalies atstovė tapo pirmąja tenisininke nuo Angelique Kerber (2016 m.), kuri per kalendorinius metus sugebėjo laimėti atvirąsias Australijos ir JAV teniso pirmenybes. Apskritai šį dublį yra pavykę pasiekti tik dar trims tenisininkėms – Stefanie Graf, Monicai Seles ir Martinai Hingis.

Be 2000 WTA reitingo taškų turnyro nugalėtojai atiteks ir įspūdingas 3,6 mln. JAV dolerių čekis.

Pirmą kartą karjeroje „Didžiojo kirčio“ finale žaidusiai J.Pegulai atiteks 1300 WTA reitingo taškų ir 1,8 mln. JAV dolerių, o naujame WTA reitinge pirmadienį amerikietė pakils į trečiąją vietą.