Vienas didžiausių siurprizų per visą „Masters“ istoriją – Monrealyje triumfavo A.Popyrinas

Australijos tenisininko Alexei Popyrino (ATP-62) svajonių savaitė Monrealyje (Kanada) turi laimingą pabaigą – po dar vienos sensacijos jis tapo „Canadian Open“ pirmenybių čempionu.
Alexei Popyrinas
Alexei Popyrinas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Jokių įtampos požymių finale nedemonstravęs australas užtikrintai 6:2, 6:4 sudorojo rusą Andrejų Rubliovą (ATP-6) bei pirmą kartą karjeroje iškovojo „Masters“ kategorijos trofėjų.

Vos iš 62-os ATP reitingo pozicijos praėjusią savaitę Monrealyje startavęs A.Popyrinas turnyre nukovė net penkis varžovus iš pirmojo 20-tuko.

Po 25-erių tenisininko kojomis krito tokie tenisininkai kaip Sebastianas Korda (ATP-15), Benas Sheltonas (ATP-14), Grigoras Dimitrovas (ATP-9), Hubertas Hurkačas (ATP-7), o finale ir šeštą vietą užimantis A.Rubliovas.

Maža to, aštuntfinalio akistatose prieš G.Dimitrovą australas išsaugojo net tris match point'us.

A.Popyrinas tapo antru žemiausiai reitinguotu čempionu Monrealyje po Mikaelo Pernforso, kuris 1993 metais triumfavo būdamas tik 95-toje pozicijoje.

Apskritai Australijos teniso talentas tapo ketvirtu žemiausiai reitinguotu „Masters“ nugalėtoju per visą šios kategorijos turnyrų istoriją.

Žemiausiai reitinguoti „Masters“ čempionai

• Borna Čoričius – 152-a vieta (2022 m. Sinsinatis);
  • Roberto Carretero – 143 (1996 m. Hamburgas);
  • Mikaelas Pernforsas – 95 (1993 m. Monrealis);
  • Alexei Popyrinas – 62 (2024 m. Monrealis);
  • Chris Woodruffas – 57 (1997 m. Monrealis)

Daugiau nei 1 milijoną JAV dolerių ir 1000 ATP reitingo taškų iškovojęs A.Popyrinas naujame ATP reitinge pakils į rekordinę 30-tą poziciją.

A.Rubliovas, siekęs trečiojo karjeros „Masters“ titulo, užsidirbo 573 tūkst. JAV dolerių ir 650 ATP reitingo taškų.