2022 07 09

Vimbldono sensacija tapusi E.Rybakina nuraškė titulą

Elena Rybakina (WTA-23) kalbėjo, kad Vimbldone nesitikėjo užsibūti tiek ilgai ir, juo labiau – nukeliauti iki finalo. Tačiau 23-ejų Kazachstano tenisininkė ne tik nukeliavo iki finalo, bet ir nuskynė titulą – 3:6, 6:2, 6:2 nugalėjo Tuniso teniso žvaigždę Ons Jabeur (WTA-2).
Elena Rybakina
Elena Rybakina / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Abiem tenisininkėms tai buvo pirmasis „Didžiojo kirčio“ finalas.

E.Rybakina prieš finalą sakė, kad tai pirmas turnyras jos karjeroje, kuriame mėgavosi kiekviena akimirka.

Maskvoje gimusi ir augusi sportininkė Kazachstanui, kuriam atstovauja nuo 2018-ųjų, pelnė istorinį – pirmąjį tokio kalibro – trofėjų.

E.Rybakina sugniaužė iškeltą kumšti, bet didelių emocijų laimėjusi nerodė. Ji tapo jauniausia Vimbldono laimėtoja nuo 2011 m., kai čia triumfavo Petra Kvitova.

Iki šio mačo E.Rybakina buvo pralaimėjusi keturis finalus iš eilės, įskaitant mačą dėl bronzos Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Beje, tai buvo trečioji šių tenisininkių tarpusavio dvikova.

Iki šiol buvo pasidalijusios po pergalę: 2019 m. Uhane laimėjo E.Rybakina, 2020 m. Dubajuje – O.Jabeur.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ons Jabeur

O.Jabeur iki šiandienos nesėkmės ant žolės buvo laimėjusi 11 mačų iš eilės, tačiau, laimėjusi pirmąjį Vimbldono finalo setą, kituose dviejuose E.Rybakinai neprilygo.

Finalo kova truko 1 valandą ir 48 minutes.

Nepaisant to, 27-erių O.Jabeur tapo pirmąja Tuniso atstove, pirmąja Afrikos žemyno atstove bei pirmąja arabų kilmės tenisininke, pasiekusia „Didžiojo kirčio“ finalą.

Net 22 iš paskutinių 25 mačų laimėjusi tunisietė iki Vimbldono „Didžiojo kirčio“ turnyruose buvo toliausiai nukeliavusi iki ketvirtfinalio.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant