2018 10 27

WTA finalai: dėl karūnos kausis Elina Svitolina ir Sloane Stephens

„BNP Paribas WTA Finals“ turnyras ir toliau dovanoja tikrą šventę teniso aistruoliams – pusfinaliuose išvydome dar du trijų setų trilerius, po kurių paaiškėjo finalo dalyvės.
Elina Svitolina
Elina Svitolina / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeštoji turnyro raketė Elina Svitolina (WTA-7) per 2 valandas ir 30 minučių rezultatu 7:5, 6:7(5), 6:4 palaužė olandę Kiki Bertens (WTA-9) ir pasiekė neabejotinai didžiausią finalą savo karjeroje.

Ukrainietė buvo viena paskutiniųjų, užsitikrinusi kelialapį į Singapūrą, tačiau dabar tapo aišku, kad tenisininkė varžysis svarbiausioje turnyro dvikovoje.

„Buvo labai nuožmi kova ir džiagiuosi, kad laimėjau. Tai man reiškia itin daug. Dvikovos pabaiga buvo paremta fiziniu pasirengimu – kuri iš mūsų atsilaikys nuo galinės linijos. Esu laiminga, kad pavyko išlaikyti koncentraciją“, – kalbėjo Svitolina.

Ukrainietė sieks ketvirtojo WTA titulo šiais metais. Tenisininkei pavyko triumfuoti Brisbene, Dubajuje bei Romoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sloane Stephens

Panašu, kad pusfinalio susitikimų baigtys buvo dėsningos grupės varžybų rezultatams, kadangi į finalą patekusios E.Svitolina bei S.Stephens neklupo ir savosiose grupėse.

Amerikietė Sloane Stephens (WTA-6) 0:6, 6:4, 6:1 nugalėjo čekę Karoliną Pliškovą (WTA-8).

Nepaisant sausai pralaimėto pirmojo seto, „French Open“ vicečempionė persigrupavo bei sugebėjo išplėšti sunkią pergalę.

Tiek S.Stephens, tiek E.Svitolinai tai bus pirmasis WTA baigiamojo turnyro finalas. Visgi amerikietės pusėje – patirtis, kaip žaisti svarbiausias dvikovas.

25-erių tenisininkė praėjusiais metais laimėjo „US Open“ varžybas, šiemet liko antra Prancūzijos atvirajame čempionate, o savo žaidimą į aukštesnį lygį pakelia būtent svarbiausiuose turnyruose.

Tarpusavio susitikimuose 2-1 pirmauja Sloane Stephens.

WTA finalų prizinį fondą sudaro 7 milijonai JAV dolerių.