Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

„Absoliuti bomba“: kinas pribloškė nauju pasaulio rekordu

Kinijos plaukikas Haiyang'as Qin'as penktadienį Fukuokoje pagerino 200 m krūtine pasaulio rekordą. Tuo pačiu jis laimėjo trečią asmeninį pasaulio čempiono titulą šių metų pirmenybėse Japonijoje.
Haiyang'as Qin'as pasiekė 200 m krūtine pasaulio rekordą.
Haiyang'as Qin'as pasiekė 200 m krūtine pasaulio rekordą. / „Scanpix“/AP nuotr.

Haiyang'as Qinas turi daug priežasčių šypsotis Fukuokoje.

Ten jau laimėjęs 50 ir 100 m krūtine finalus, 24 metų kinas pridėjo dar vieną titulą: penktadienį jis iškovojo 200 m krūtine auksą.

Įveikęs distanciją per 2 min. 5,48 sek., Kinijos plaukikas atėmė pasaulio rekordą iš pasaulio čempiono titulą gynusio olimpinio čempiono australo Zaco Stubblety-Cooko. Šis plaukė greta ir tenkinosi sidabru – 2 min. 6,40 sek.

Trečią vietą užėmė amerikietis Mattas Fallonas (2 min. 7,74 sek.).

„Scanpix“/AP nuotr./Haiyang'as Qin'as pasiekė 200 m krūtine pasaulio rekordą.

Šių vyrų kompanijoje pusfinalyje ketvirtadienį besivaržęs Aleksas Savickas užėmė 11 vietą.

Haiyang'as Qin'as tapo tikra sensacija šiame pasaulio čempionate. Jo rezultatai 50 ir 100 m krūtine yra antri pasaulyje. Tik britų plaukimo superžvaigždė Adamas Peaty yra plaukęs greičiau.

Haiyang'as Qin'as sakė, jog svajoja pagerinti pasaulio rekordą 100 m krūtine (56,88 sek.) priklausantį A.Peaty – šis praleidžia čempionatą dėl psichologinės duobės karjeroje. Kino geriausias rezultatas 100 m distancijoje yra 0,81 sek. prastesnis.

Haiyang'as Qin'as neseniai pasirodė plaukimo scenoje. Jis debiutavo olimpinėse žaidynėse 2021 metais, plaukęs greitai, bet buvęs diskvalifikuotas 200 m rungtyje.

Pernai pasaulio čempionate Budapešte 200 m rungtyje jis liko 22-as, nors varžybas pasitiko su penktuoju rezultatu tą sezoną.

„Kaip kinai tai padaro? Jis pagerino savo rekordą beveik dviem sekundėmis. Absoliučiai nesuvokiamas plaukimas, – komentavo „Yle“ plaukimo ekspertas Ville Kallinenas. – Niekada nebūčiau patikėjęs, kad kinas gali tai padaryti. Tai absoliuti pirmenybių bomba.“

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius