2023 05 18 /19:06

Barselonoje – R.Meilutytės sidabras ir A.Šidlausko bronza

Katalonijos sostinėje Barselonoje tęsiasi „Mare Nostrum“ plaukimo varžybos. Antrąją varžybų dieną vėl puikiu rezultatu pradžiugino Rūta Meilutytė. 26-erių kaunietė neolimpinės 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale iškovojo sidabro medalį.
Pasaulio čempionate Melburne Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine rungties pusfinalyje.
Rūta Meilutytė / „Scanpix“/AP nuotr.

Distanciją lietuvė įveikė per 30,40 sek.

Greičiau už ją plaukė tik PAR atstovė Lara van Niekerk (30,21).

Finalo rezultatai

Ryte vykusioje atrankoje R.Meilutytė bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą (31,08 sek.)

Priminsime, kad trečiadienį lietuvė įvykdė olimpinį normatyvą moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje bronzos medalį iškovojo Andrius Šidlauskas.

26-erių panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 1,30 sek. ir nusileido tik lenkui Janui Kalusowskiui (1.01,01 min.) ir italui Nicolo Martinenghi (59,98 sek.), vieninteliam nuotolį įveikusiam greičiau nei per minutę.

Varžybas kartu organizuoja Katalonijos plaukimo federacija ir Sant Andreu plaukimo klubas.

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į šių metų pasaulio čempionatą bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Tiek R.Meilutytė, tiek A.Šidlauskas jau yra užsitikrinę vietas šių metų pasaulio čempionate.

Olimpinius normatyvus vieninteliai iš Lietuvos plaukikų kol kas yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.) ir R.Meilutytė (100 m krūtine).

Trečiasis ir paskutinis „Mare Nostrum“ varžybų etapas vyks šį savaitgalį (gegužės 20-21 d.) Monake. Ten turėtų pasirodyti A.Šidlauskas ir Danilas Pancerevas.