2016 08 06 /23:05

Be didesnių problemų: Giedrius Titenis nesunkiai žengė į pusfinalį

Rio de Žaneiro olimpinį baseiną pirmąją žaidynių dieną išbandė du Lietuvos atstovai. Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas varžėsi 100 metrų krūtine distancijoje.
Giedrius Titenis žengė į pusfinalį
Giedrius Titenis žengė į pusfinalį / Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr.

Trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis anykštėnas G.Titenis savo plaukime distanciją įveikė per 59.90 sek. ir atplaukė penktas.

Bendroje įskaitoje lietuvis liko dvyliktas ir plauks sekmadienio ankstyvą rytą vyksiančiame pusfinalyje.

Kartu su G.Titeniu plaukęs britas Adamas Peaty jau atrankos varžybose pasiekė planetos rekordą (57.55).

Antrą ir trečią vietas bendroje įskaitoje atrankoje užėmė japonas Yasuhiro Koseki (58,91 sek.) bei brazilas Felipe Franca (1,46 sek.), o olimpinio čempiono titulą ginantis pasaulio vicečempionas Cameronas Van Den Burghas (59,35 sek.) buvo septintas.

Trečiame plaukime dalyvavęs devyniolikmetis olimpinių žaidynių debiutantas A.Šidlauskas distanciją įveikė per 1:00.59 min. ir tarp aštuonių plaukikų buvo antras.

Bendroje įskaitoje A.Šidlauskas užėmė 23-ąją vietą.

Nors laikoma, kad pagrindinė G.Titenio distancija yra 200 m krūtine, jo treneris Žilvinas Ovsiukas prieš savo auklėtinio plaukimą teigė: „Nepagrindinių distancijų olimpiadoje nėra. Kaip ir krepšinyje pirmos rungtynės, plaukime pirmi startai emociškai svarbūs. Po to viskas eina įprastu ritmu. Visų varžovų rezultatai labai panašūs – skiriasi šimtosiomis sekundės dalimis. Dėl menkiausios klaidelės gali nepakliūti į pusfinalį. Todėl turi atidirbti šimtu procentų ir siekti tikslo žingsnis po žingsnio – eiti iki pusfinalio, iki finalo.“