Pastaraisiais metais šioje rungtyje buvo daug įdomių rezultatų, tad atspėti, kas laimės vienas ar kitas varžybas tapo labai sunku.
Iki 2012 metų Londono olimpinių žaidynių W2x rungtyje dominavo britės Katherine Grainger ir Anna Watkins, laimėjusios 2010-ųjų pasaulio čempionatą ir olimpinį ciklą užbaigusios aukso medaliais Londone. Vis dėlto, 2010-2012 m. australės Kim Crow ir Kerry Hore vieną po kito raškė sidabro medalius – jos antrą vietą užėmė visose pasaulio taurės etapuose, tapo pasaulio vicečempionėmis bei sidabrą iškovojo Londone. Po žaidynių britės baigė karjerą, o minėtos australės sėdo į kitas valtis ir tai atvėrė kelią kitoms įguloms.
Lietuva puikiai atsimena, kad 2013 metai buvo D.Vištartaitės ir M.Valčiukaitės metai, kai šis duetas laimėjo Europos ir pasaulio čempionus bei Universiadą. Vis dėlto, 2014 metais W2x rungtyje atsirado dar daugiau pajėgių įgulų, tad atspėti, kas užsikabins olimpinį auksą 2016-aisiais Rio de Žaneire yra labai sunku.
2014 metų pasaulio taurės etapuose Sidnėjuje ir Aiguebelette ežere Prancūzijoje sužibo nauja įgula iš Australijos – Sally Kehoe ir Olympia Aldersey. Pirmuosius du etapus laimėjusios irkluotojos trečiajame jau liko už nugalėtojų pakylos. Fiona Bourke ir Zoe Stevenson iš Naujosios Zelandijos parodė, kad po bronzos 2013-ųjų planetos pirmenybėse jos pasirengusios vėl grįžti į aukščiausią lygį.
Po olimpinių žaidynių iš keturvietės valties „išlipo“ ir į vieną dvivietę susėdo lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj. Lietuvių kaimynės 2014 m. iš mūsiškių atėmė Europos čempionato auksą, tačiau trečiajame taurės etape Liucernoje liko trečios, kai D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė užėmė antrąją vietą. Lietuvėms tai buvo trečiasis sidabro medalis 2014-aisiais po to, kai jos užėmė antrąją vietą sezono pradžioje pasaulio taurės etape Sidnėjuje bei Europos čempionate Belgrade.
2014 metų kulminacija vyko pasaulio čempionate Amsterdame, kuris prasidėjo gana netikėtai. F.Bourke ir Z.Stevenson nesugebėjo tiesiausiu keliu žengti pirmyn ir joms teko dalyvauti perplaukime. Savo ruožtu S.Kahoe ir O.Aldersey jau pusfinalyje pagerino pasaulio rekordą ir prieš finalą niekas nebuvo aišku.
Po puikaus pasiekimo pusfinalyje, Australijos įgula finale iškart išsiveržė į priekį ir irklavo ten kone visą distanciją. Joms ant kulnų ilgą laiką mynė lenkės ir lietuvės, tačiau nekaip startavusios „Kivės“ sugebėjo pasivyt lyderes ir paskutiniuose metruose visoms nušluostyti nosis. Tad pasaulio čempionėmis tapo Naujosios Zelandijos sportininkės, antros liko lenkės, trečios australės, o lietuvės užėmė ketvirtąją vietą.
2015-asiais kova prasideda iš naujo, o pirmasis W2x startas pasaulinėje arenoje laukia gegužės 8-10 dienomis, kai Bledo mieste Slovėnijoje vyks pirmasis pasaulio taurės etapas. Galutiniai taškai bus sudėti planetos pirmenybėse rugpjūčio paskutinę savaitę, kur 11 stipriausių įgulų užsitikrins vietas 2016 metų Rio žaidynėse. Ten žūtbūtinė kova prasidės iš naujo.