Dar vieną įspūdingą čekį gavusi R.Meilutytė apie rekordą: „Jaučiau, kad įmanoma“

Fenomenalius rezultatus demonstruojanti Rūta Meilutytė sudrebino plaukimo pasaulį dar sykį. Fukuokoje (Japonija) vykstančio pasaulio čempionato 50 m plaukimo krūtine finale dominavusi lietuvė iškovojo dar vieną aukso medalį ir antrą dieną iš eilės pagerino planetos rekordą, už tai susižerdama dar vieną įspūdingą piniginį prizą.
Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą
Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą / „Scanpix“ nuotr.

R.Meilutytė šeštadienį savo veido išraiška parodė nuostabą, kai gavo 30 tūkst. JAV dolerių prizą, skiriamą pasaulio rekordininkams.

Stopkadrai/Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą

Jo lietuvė nusipelnė už per 29,30 sek. nuplauktus 50 m.

Sekmadienį lietuvės veide pagerinus planetos rekordą dar sykį ir gavus dar vieną įspūdingą čekį nuostabos jau nebuvo.

„Jaučiau, kad tai įmanoma“, – po finišo finale, kuriame užfiksavo 29,16 sek. laiką, sakė 26-erių kaunietė.

Nors finale greta jos plaukė ir 2016 m. olimpinė čempionė Lilly King, ir italė Benedetta Pilato, su kuria Rūta 24 valandas dalinosi planetos rekordu, šios tituluotos plaukikės pasistūmė į šešėlį ir užleido pjedestalą auksinei žuvelei iš Lietuvos.

Iš Japonijos ji grįš ne tik su dviem įspūdingais čekiais, bet ir su dviem aukso medaliais – pirmąjį Rūta iškovojo laimėdama 100 m krūtine plaukimo finalą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą

„Esu laiminga, – po antrą sykį per parą pagerinto pasaulio rekordo sakė R.Meilutytė. – Mėgaujuosi procesu plaukdama.“

R.Meilutytei dabar priklauso du pasaulio rekordai – ji greičiausiai, per 28,37 sek., yra nuplaukusi ir 50 m trumpame baseine (25 m), o dar vieną planetos rekordą ji dalinasi su jamaikiete Alia Atkinson – jos greičiausiai yra nuplaukusios 100 m krūtine trumpajame baseine (per 1 min 2,36 sek.).