D.Rapšys vyriškai atlaikė nuoskaudą, kuri turėjo stipriai paveikti Lietuvos plaukimo rinktinės lyderį po 200 m laisvuoju stiliumi finalo antradienį Pietų Korėjoje.
Akyla teisėjo akis ir griežtos Tarptautinės plaukimo federacijos taisyklės lėmė, kad lietuvis buvo diskvalifikuotas pasaulio čempionate už tai, kad nežymiai sujudėjo ant starto bokštelio, nors šoko į baseiną ne anksčiau nei kiti septyni finalo dalyviai.
Nors reaktyvinis D.Rapšys plaukė sau rekordiniu greičiu (1 min. 44,69 sek.) ir buvo greitesnis už visus varžovus, tarp jų tituluotą Sun Yangą, titulas atiteko dėl dopingo skandalų FINA ginamam, bet publikos nekenčiamam kinui iškart po finišo.
0,24 sek. Kinijos plaukimo žvaigždę aplenkusio D.Rapšio džiaugsmas truko tik kelias sekundes, o netrukus jis turėjo pabandyti užgniaužti tą nuoskaudą, netekus planetos čempiono titulo.
„Rapšys atrodė tarsi būtų pardavęs visą sviestą, kuris galėjo būti surinktas iš visų Lietuvos karvių. Taip pat ir pinigai nubyrėjo į kito varžovo krepšį. Jis buvo liūdniausias vyras Pietų Korėjoje tą vakarą“, – rašė „Aftonbladet“ žurnalistas Kristofferis Bergströmas, kuris bandė pakalbinti lietuvį po finišo, bet išgirdo tik kuklų atsiprašymą: „Sorry, sorry.“
Iš tiesų D.Rapšys labai nusivylęs, nors tuo metu tikriausiai dar nemąstė apie tai, kad neteko didelių premijų, kurios būtų atitekusios tapus pasaulio čempionu.
FINA yra padidinusi biudžetą iki 6 mln. dolerių šiam pasaulio čempionatui, o pirmąją vietą užėmusiam atletui yra skiriama 20 tūkst. dolerių (17,9 tūkst. eurų).
Dar 20 tūkst. eurų panevėžietis būtų sulaukęs grįžęs namo, nes tokiomis sumomis apdovanojami olimpinių rungčių pasaulio čempionai Lietuvoje iš valstybės fondo.
Beveik 38 tūkst. eurų nėra praradimus žyminti riba.
Tapęs pasaulio čempionu D.Rapšys būtų užsitikrinęs ir valstybinę rentą, kuri skiriama olimpiniams prizininkams arba į olimpinių žaidynių įtrauktos olimpinės rungties pasaulio čempionams, jau baigus sportininko karjerą.
Rentos, kurią per mėnesį sudaro 27 bazinės socialinės išmokos (šiuo metu – 1024 eurai), plaukikas dar nėra užsitikrinęs, nors planetos čempionu tapo pernai gruodį – tada pirmenybės Kinijoje vyko 25 metrų baseine, kuris nėra olimpinių matmenų.
Sunku paskaičiuoti ir kokią komercinę naudą atneštų pasaulio čempiono titulas ateities sandoriuose su rėmėjais.
Kita vertus, savo potencialą parodęs D.Rapšys dar turi galimybių šiame pasaulio čempionate papildyti sąskaitą, kurioje jau yra 6 tūkst. dolerių, numatyti už ketvirtąją vietą, užimtą 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje.
D.Rapšys dar plauks 200 m nugara, nors šis plaukimo stilius jam tapo antrinis po to, kai prieš porą metų jis tapo vis greitesnis laisvuoju stiliumi.
24 metų panevėžietis taip pat turės galimybių užsidirbti po pasaulio čempionato naujai įkurtos Tarptautinės plaukimo lygos varžybose, o pagrindinis tikslas ir toliau liks 2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės.
D.Rapšys jau įrodė, kad gali baseine įveikti bet ką, net ir nenugalimąjį Sun Yangą, o, kaip pats pareiškė praėjus valandai po finišo antradienį, nusiteikęs sugrįžti dar stipresnis.