Drąsios ašaros: Rūta Meilutytė filme atskleidė savo jautrią paslaptį

Buvo praėję dveji treji metai po aukso triumfo Londono olimpinėse žaidynėse, kai užslinkdavęs nekaltas liūdesys po truputį tapo Rūtos Meilutytės pavojingu palydovu, o plaukimo žvaigždė vis dažniau likdavo viena kambaryje.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Apie savo išgyvenimus R.Meilutytė atvirai papasakojo dokumentiniame filme „Rūta“, kurio premjera įvyko trečiadienio vakarą.

Roko Darulio ir Ronaldo Buožio sukurtame filme talentingoji plaukikė tiesiai prieš vaizdo kamerą papasakojo apie ligą, kuri spaudė jai širdį ne vienerius metus.

Depresijos pradžią R.Meilutytė įvardino kaip užeinantį liūdesį, atėjusį po auksinių žaidynių Londone 2012-aisiais, kai ji, būdama 15-os metų, tapo olimpine čempione, ir po nuostabių sporto rezultatais 2013 metų, kai ji gerino pasaulio rekordus.

Filme „Rūta“ plaukimo deivė pripažino, kad liūdesio debesys Plimute (Anglija) užslinkdavo vis dažniau, bet ji pasilikdavo viena, ilgai nenorėjo pripažinti sau, kad jos stiprybė yra pažeidžiama.

Mergina vengė kalbėti apie tai su kitais žmonėmis, nes tema atrodė sudėtinga ir ne ta, apie kurią norisi šnekėtis.

Depresija buvo tokia, kad R.Meilutytė pagalvodavo apie savižudybę.

„Instagram“ nuotr./Rūta Meilutytė
„Instagram“ nuotr./Rūta Meilutytė

Plaukikė vylėsi, kad viskas su laiku praeis. Tačiau nepraėjo.

Padėtį dar labiau sunkino alkūnės trauma, kurią ji patyrė griuvusi nuo dviračio Plimute. Prireikė chirurgų pjūvių, liko gilūs randai, o ranką ištiesti ji iki galo pajėgė likus vos keturiems mėnesiams iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Nepalūžti Rūtai padėjo artimiausi žmonės, kuriems ji galiausiai papasakojo apie ją slegiančią depresiją. Tai buvo jos broliai Mindaugas ir Margiris, taip pat plaukimo treneris Plimute Johnas Ruddas.

Vėliau R.Meilutytė ryžosi papasakoti apie tai filmo kūrėjams, nors dar ir kalbant prieš vaizdo kamerą buvo nesuvaidintų ašarų ir pabėgimas į vonią. Sunkiai rinkdama žodžius plaukikė kalbėjo apie ligą, tikėdama, kad jos išpažintis padės kitiems žmonėms ieškoti ir rasti pagalbos.

Organizatorių nuotr./Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis sukūrė dokumentinį filmą „Rūta“ apie geriausią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę.
Organizatorių nuotr./Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis sukūrė dokumentinį filmą „Rūta“ apie geriausią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę.

Tai buvo kertinis filmo „Rūta“ momentas, apsuptas pasakojimo apie jos karjerą, netikėtai užklupusią šlovę Londone, pragarišką rutiną chloru pradvisusiame baseine, prarastą psichologinę stiprybę Rio de Žaneire ir vėl sugrįžusį auksą pernai gruodį Europos pirmenybėse Danijoje.

Dokumentinio filmo premjeros trečiadienį žiūrovai, tarp kurių buvo ir prezidentas Valdas Adamkus, pakilo ir užliejo plaukikę bei filmo kūrėjus šiltu plojimų vandenynu, dėkodami už jautriai papasakotą istoriją, atvirumą ir drąsą, kurią Rūta šįkart parodė už baseino sienų.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų