„Gintarinių irklų“ regatoje – keturvietės rekordas, eksperimentai ir išlydėtuvės

„Nuotaikos puikios, turėjome net keturis startus, turėjome konkurenčių“, – po Trakuose savaitgalį vykusios tarptautinės „Gintarinių irklų“ regatos džiaugėsi olimpinės moterų porinės dvivietės įgulos narė Milda Valčiukaitė.
Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius
Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius / nuotr. LIF

„Kiekviename starte turėjome atskiras užduotis, – pranešė irkluotoja. – Esame patenkintos, puikiai padirbėjome tiek fiziškai, tiek ir techninius aspektus pavyko pataisyti. Varžybose mus lydėjo labai didelis susikaupimas. Atrodo, supratome, kad tai yra paskutiniai startai prieš olimpines žaidynes“.

M.Valčiukaitės ir Donatos Karalienės įgula buvo greičiausios tiek šeštadienio, tiek sekmadienio finaluose.

„Artėjančios žaidynės ir jaudulys? Atvirai pasakysiu, nors stovėdamos starte ir tikėjomės laimėti, bet norėjosi viską padaryti idealiai gerai. „Paskutinis pasibandymas prieš žaidynes“ – vien ta mintis kėlė jaudulį. Buvo maksimalus nusiteikimas“, – sakė M.Valčiukaitė.

Šeštadienio finale olimpinė įgula distanciją įveikė per 06:45,40 min., sekmadienį – per 06:47,54 min.

Organizatorių nuotr./Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
Organizatorių nuotr./Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė

Metų pradžioje į vieną valtį sugrįžusios M.Valčiukaitė ir D.Karalienė balandžio mėnesį iš Europos čempionato grįžo su sidabro medaliais. „Abi esame perfekcionistės, todėl visada norime viską atlikti tobulai, tačiau per tą pusmetį buvo visko – ir nevykusių treniruočių, ir sveikatos problemų, – prisipažino M.Valčiukaitė. – Tačiau džiaugiuosi per tą pusmetį atradusi sporto psichologą Andrių Liachovičių“.

Netrukus M.Valčiukaitė pacitavo labiausiai strigusią specialisto pamoką: „Sportininkai į varžybas atvyksta pasirengę 99 proc., bet 1 proc. jie būna kažko nepadarę. Deja, bet būtent tam 1 proc. jie leidžia užvaldyti savo galvas. Neretai sportininkai susikoncentruoja į tai, ko nepavyko padaryti, nors tai tėra tasai 1 proc.“

„Mes su Donata tikrai padarėme tuos 99 proc., todėl apie likusį 1 proc. tikrai nesinori galvoti“, – sakė M.Valčiukaitė.

Olimpinė vyrų porinė dvivietė „Gintarinių irklų“ regatoje pasiryžo eksperimentui. Šeštadienį Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius buvo greičiausi. Distanciją jie įveikė per 06:13,00 min. Sekmadienį irkluotojai apsikeitė vietomis – yrininko poziciją užėmė S.Ritteris. Nors rezultatas buvo geresnis (06:12,28 min.), tačiau jis užtikrino sidabro medalius. Greitesnė buvo Dominyko Jančionio ir Dovydo Nemeravičiaus įgula – 06:11,36 min.

„Tai buvo eksperimentas, žinojome, kad privalome tai išbandyti būtent varžybose. Turėjome tikrai stiprius varžovus. Rezultatas parodė, kad geriau mums sekasi, kai yrininko pozicijoje sėdi Aurimas, – po finišo kalbėjo S.Ritteris. – Negalima sakyti, kad prastai suirklavome. Likome antri, bet labai atsiplėšti varžovams neleidome. Prieš šį startą turėjome tik vieną treniruotę, kurioje užėmiau yrininko poziciją“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurimas Adomavičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurimas Adomavičius

Oficialiai olimpine įgula A.Adomavičius su S.Ritteriu tapo prieš dvi savaites po specialiai organizuotos atrankos. „Jau turėjome labai gerų treniruočių, kuriose pavyko idealiai susiderinti, tačiau dar turime, ką šlifuoti. Ypač irkluojant didesniu tempu, – sakė A.Adomavičius. – Tikime, kad visas klaidas ištaisysime iki olimpinių žaidynių“.

Irkluotojai džiaugėsi, kad treniruotėse, nepaisant daugelio iššūkių, jokių konfliktų nėra.

„Mes viską nuleidžiame juokais. Tai tikrai pasiteisina“, – nusijuokė A.Adomavičius.

„Turime nemažai patirties, žinome, ką vienas dėl kito galime padaryti. Nereikia kurti papildomai motyvuojančios atmosferos“, – sakė S.Ritteris.

„Pasitikėjimas vienas kitu auga treniruotėse. Mūsų tikslai olimpinėse žaidynėse bus labai aukšti. Dar laukia dvi savaitės rimtų treniruočių, kuriose išbandysime dar kelis dalykus. Atvirai? Viskas priklauso nuo likimo. Juk niekas neplanavo, kad tapsime komanda...“

„Jeigu Aurimas nebūtų atėjęs pas trenerį Kęstutį Keblį ir pasakęs, kad nori pabandyti su manimi irkluoti, kažin, kaip viskas būtų susiklostę, – nusijuokė S.Ritteris. – Juk dažniausiai visi moja ranka, kai išgirsta dviejų yrininkų norą sėsti į vieną valtį. Dažniausiai niekas netiki, kad jie gali sulipti. Tokie anksčiau būdavo išankstiniai nusistatymai. Bet niekas neklausė: „O jeigu jiems pavyks gerai pasiruošti?“

A.Adomavičius net nebandė slėpti, kad anksčiau net nebuvo kilusių minčių apie porinę dvivietę kartu su S.Ritteriu. „Visą dėmesį skirdavau porinei keturvietei. Po nesėkmingos atrankos į olimpines žaidynes visi bandė irkluoti su Sauliumi. Žiūrėjau, stebėjau ir paklausiau: „O kodėl aš negaliu pabandyti?“ Pabandėme ir pamatėme, kad visai gerai gaunasi. Gerai, kad nepabūgau ir iš „galiorkos“ pakėliau ranką ir pasisiūliau. Daugelis sakė, kad nieko nepavyks“, – šypsojosi A.Adomavičius.

Į jį pažvelgęs S.Ritter nukirto: „Žinai, gal ir gerai, kad šiandien gavome į kailį“.

„Tai buvo geras spyris“, – atsakė A.Adomavičius.

„Atsilikome nedaug, tačiau įvairi patirtis yra reikalinga. Nereikia verkti. Tragedijos nėra. Tiesiog supratome, kad viskas geriau, kai Aurimas yra „ant yrio“, – pabrėžė S.Ritteris.

Jis teigė, kad dabartinė situacija primena įvykius prieš penkerius metus, kuomet likus vos mėnesiui iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių Rolandą Maščinską valtyje pakeitė Mindaugas Griškonis. Tuomet iš Brazilijos įgula grįžo su sidabro medaliais.

Tokijo olimpinėse žaidynėse M.Griškonis irkluos vienvietę valtį. Šeštadienį finale jis distanciją įveikė per 06:46,98 min. ir pasipuošė aukso medaliu. Sekmadienį vykusiame kvalifikaciniame plaukime įvyko nedidelis incidentas, tačiau nors ir sustojo distancijoje, M.Griškonis laimėjo plaukimą ir iškovojo teisę varžytis finale. Dėl apgadintos įrangos M.Griškonis negalėjo jame varžytis – aukso medalį iškovojo olimpiečio treniruočių partneris Žygimantas Gališanskis.

Beje, kalbant apie rezultatus ir vyrų porinę keturvietę – šeštadienį Armando Kelmelio, Giedriaus Bieliausko, D.Nemeravičiaus ir D.Jančionio įgula pagerino trasos ir Lietuvos rekordą, distanciją įveikusi per 05:39,45.

Priminsime, kad į Tokijo olimpines žaidynes vyks šeši irkluotojai: vienvietę irkluosiantis M.Griškonis, vyrų porine dviviete besivaržysiantys A.Adomavičius ir S.Ritter, moterų porinę dvidietę irkluos M.Valčiukaitė ir D.Karalienė. Atsarginiu vyrų dvivietės irkluotoju tapo D.Nemeravičius. Į Tokiją sportininkai su treneriais išvyks liepos 13 dieną, pirmieji startai olimpinėse žaidynėse – liepos 23 dieną.

Šeštadienio pavakarę olimpinė irkluotojų rinktinė buvo pagerbta kolekcinės monetos, skirtos Tokijo olimpinėms žaidynėms, pristatyme. Sidabrinės 20 eurų nominalo averse – porinė keturvietė. Išlydint sportininkus į olimpines žaidynes kiekvienam jų buvo įteikta nepaprastą vertą irklavimo bendruomenei turinti moneta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis