„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Irkluotojų vadas Dainius Pavilionis – apie olimpinius tikslus ir pasirengimą Rio

Pajėgiausi Lietuvos irkluotojai baigia pasirengimą olimpiniam sezonui, kurį pradės balandžio 2-3 dienomis Italijoje vyksiančioje Piediluko regatoje. Pasak Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidento Dainiaus Pavilionio, nuotaikos irkluotojų šeimoje prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra optimistinės.
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė / Augusto Didžgalvio nuotr.
Temos: 1 Irklavimas

Visi geriausi Lietuvos irkluotojai (beveik 30 asmenų) pastarąjį mėnesį nematė namų – liejo prakaitą treniruočių stovyklose Graikijoje ir Kroatijoje.

Geriausieji aprūpinti viskuo

Šiuo metu olimpinius kelialapius jau yra iškovojusios penkios Lietuvos irkluotojų įgulos: vienvietes irkluojantys Mindaugas Griškonis ir Lina Šaltytė, Mildos Valčiukaitės ir Donatos Vištartaitės bei Sauliaus Ritterio ir Rolando Maščinsko porinės dvivietės bei vyrų porinė keturvietė (Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys, Žygimantas Gališanskis ir atsarginis Dovydas Nemeravičius).

„Nuotaikos optimistinės, nes pasirengimas olimpinėms žaidynėms vyksta ketverius metus, ne tik paskutiniuosius, o visu ciklu esame patenkinti, – sakė LIF prezidentas. – Darbai vyko pagal planą, išvengta kokių nors nesusipratimų, traumų. Penkios įgulos sėkmingai rengiasi žaidynėms, dar turime vilčių Rio de Žaneire išvysti ir merginų lengvojo svorio porinę dvivietę – Sonatą Gelžinienę ir Austėją Ordinaitę. Komanda yra nebloga ir perspektyvi, bet tik šį pavasarį susėdusi į vieną valtį.“

Pasak D.Pavilionio, geriausi sportininkai šiais metais turi puikias sąlygas rengtis svarbiausioms ketverių metų varžyboms.

„Pasisekė, kad visi olimpinius kelialapius pelnė rudenį, tad ir lėšos jiems skiriamos maksimalios. Pagrindinė rinktinė tikrai nesiskundžia, nes yra viskuo aprūpinta – ir stovyklos, ir stipendijos, nieko netrūksta. Federacijos santykiai ir su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, ir su Lietuvos olimpiniu sporto centru (LOSC), ir su Kūno kultūros ir sporto departamentu taip pat yra geri, skųstis neturime pagrindo“, – džiaugėsi LIF vadovas.

Be abejo, kiek sunkiau yra jaunesniems sportininkams, kurių pergalės dar ateityje, tačiau ir čia LIF pavyksta rasti sprendimus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis

„Jauniai, jaunimas treniruojasi Kroatijoje, jie ten išvyko kooperuotų LIF, LOSC, kitų organizacijų, Vilniaus, Šiaulių, Trakų savivaldybių lėšų dėka. Džiaugiamės, kad miestai jaunųjų sportininkų rengimą vertina geranoriškai, pagal galimybes jiems padeda. Turime nemažą būrį aukščiausio lygio meistriškumo sportininkų, bet smagu, kad auga ir perspektyvi pamaina“, – pasakojo D.Pavilionis.

Galimybės – labai didelės

Savo pasirengimą naujam sezonui kovinėmis sąlygomis pirmieji pasitikrins elitiniai Lietuvos irkluotojai. Balandžio 2-3 dienomis L.Šaltytė, D.Vištartaitė, M.Valčiukaitė, M.Griškonis, D.Nemeravičius, R.Maščinskas, S.Ritteris, Ž.Gališanskis, M.Džiaugys, D.Jančionis ir A.Adomavičius dalyvaus Piediluko regatoje Italijoje.

„Pirmieji startai daug nelemia, bet tai bus geras apšilimas, treniruočių stovyklose nuveiktų darbų pirmasis įvertinimas, – sakė D.Pavilionis. – Pamatysime kas ko verti.“

Esame išsikėlę tikslą Trakuose turėti aukščiausio lygio irklavimo centrą, kiekvieno žemesnio lygio čempionato metu į jį investuojama lėšų, po truputį gerinama infrastruktūra.

Pirmasis aukščiausio lygio turnyras mūsiškių laukia gegužės 6-8 dienomis, kai Brandenburge (Vokietija) vyks šių metų Europos suaugusiųjų čempionatas. Kulminaciją sezonas pasieks rugpjūtį – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Apie galimybes laimėti olimpinius apdovanojimus LIF prezidentas kalbėti kol kas nenori, tačiau neslepia, kad lūkesčiai vis dėlto yra labai dideli.

„Visi pastarieji ketveri metai rodo, kad komandos yra aukščiausio lygio, – sakė D.Pavilionis. – Visi potencialiai yra labai stiprūs, tik apie olimpinius medalius dar ankstoka kalbėti. Bet jei sportininkai tampa prizininkais pasaulio čempionatuose, tai atitinkamus lūkesčius galima turėti ir olimpinėse žaidynėse.

Jose dalyvaus visi tie patys varžovai. Aišku, visiems tai bus svarbiausias ketverių metų startas, bus kitoks nusiteikimas, bet šiuo metu geriausia viską vertinti pagal rezultatus. O mūsų sportininkų jie yra stabilūs ir nuolat gerėja.“

Didelio palaikymo sulaukia ir Augustas Navickas, kuris tikisi dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse

„Augustas ryžosi labai rimtam darbui, jis jau trečias mėnuo pluša Graikijoje ir rimtai rengiasi atrankos varžyboms, kurios balandžio 21-22 vyks Italijoje“, – pasakojo LIF prezidentas.

Sieks teisės rengti suaugusiųjų pasaulio čempionatą

Federacijos 2016-aisiais laukia ir papildomas iššūkis – liepos 9-10 dienomis Trakuose sėkmingai surengti Europos jaunių čempionatą. Pasirengimas šiam renginiui nėra itin sklandus, nes vis dar sprendžiamas renginio finansavimo klausimas.

„Pažadai buvo gražūs, bet visas išėjo kiek kitaip. Norėtųsi, kad sprendimai dėl renginių finansavimo būtų priimami anksčiau ir greičiau. Kai lieka 2 mėnesiai iki čempionato, o dar reikia atlikti viešųjų pirkimų ir įvairias kitas procedūras, labai sunku viską atlikti optimaliai“, – sakė D.Pavilionis.

Nepaisydama šių iššūkių, LIF yra nusiteikusi tvirtai žengti savo svajonės surengti Lietuvoje elitinį irklavimo čempionatą link. Neseniai vykusios LIF konferencijos metu buvo nuspręsta teikti Nacionalinei sporto tarybai prašymus pritarti iš karto 3 regatų rengimui. LIF nusprendė pretenduoti į 2017 metų pasaulio jaunių, 2019 metų pasaulio jaunimo (iki 23 metų) ir labiausiai trokštamą 2021 arba 2022 metų pasaulio suaugusiųjų čempionatus.

Penkios įgulos sėkmingai rengiasi žaidynėms, dar turime vilčių Rio de Žaneire išvysti ir merginų lengvojo svorio porinę dvivietę – Sonatą Gelžinienę ir Austėją Ordinaitę

„Esame išsikėlę tikslą Trakuose turėti aukščiausio lygio irklavimo centrą, kiekvieno žemesnio lygio čempionato metu į jį investuojama lėšų, po truputį gerinama infrastruktūra. Suaugusiųjų čempionatas yra ilgalaikė idėja ir tikslas. Tai būtų skambus akordas, didelis pasiekimas ir įvertinimas Lietuvai. Tarptautinė irklavimo federacija nusiteikusi palankiai, bet bus įvairių sąlygų, kurias viena LIF įvykdyti yra per silpna.

Tokio lygio renginiui jau reikia ir Vyriausybės pritarimo, valstybiniu lygiu priimamų sprendimų. Mūsų reikalas yra pristatyti suaugusiųjų pasaulio čempionato privalumus, naudą Lietuvai, sukurti galimybes gauti šį renginį, o toliau jau viskas priklausys ne nuo mūsų“, – ateities galimybes svarstė LIF prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“