Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Kartėlis Švedijoje tęsiasi – R.Meilutytė nepateko į finalą, plaukdama krūtine

Sekmadienį Stokholme tęsiasi „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybos. Antrąją varžybų dieną startavo šeši Lietuvos plaukikai. Bilietus į finalą sekmadienio rytą užsitikrino Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius. Antrą dieną iš eilės nepasisekė Rūtai Meilutytei, kuri nepateko jau į trečią finalą iš eilės.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po nesėkmingo pasirodymo šeštadienį Rūta Meilutytė sekmadienį pradėjo 50 metrų krūtine atranka.

Savo pagrindinėje rungtyje lietuvė finišavo per 32,45 sek. ir liko vienuolikta bei į pagrindinį finalą nepateko.

Šioje rungtyje startavo tokios pajėgios plaukikės kaip vengrė Katinka Hosszu, švedė Jennie Johansson, danė Rikke Møller Pedersen ir suomė Jenna Laukannen.

Atranką laimėjusi J.Johansson finišavo per 30,39 sek.

Geriausias R.Meilutytės šio sezono rezultatas iki šiol buvo 30,73 sek. Jis būtų garantavęs antrą vietą atrankoje.

R.Meilutytei priklausantis šios rungties pasaulio rekordas yra 29,48 sek.

Pajėgiausia Lietuvos plaukikė Švedijoje dar dalyvaus trijose rungtyse – 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi bei 100 metrų krūtine.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rūta Meilutytė

Giedrius Titenis 100 metrų krūtine atrankoje finišavo per 1:00,95 min ir su trečiu rezultatu pateko į finalą.

Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 1:02,54 min ir į finalą žengė su penktu rezultatu.

G.Titeniui priklausantis šalies rekordas yra 58,96 sek.

Šeštadienį G.Titenis iškovojo sidabro medalį plaukdamas 200 metrų krūtine.

Alfredo Pliadžio nuotr./Giedrius Titenis

Danas Rapšys puikiai pasirodė 200 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje. Lietuvis nuotolį įveikė per 1:48,75 min ir buvo greičiausias tarp visų dalyvių ir pateko į finalą.

D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1:47,39 min.

Lietuvis sekmadienį taip pat turėjo pasirodyti 50 metrų nugara atrankoje, tačiau nusprendė nestartuoti.

D.Rapšys šeštadienį iškovojo auksą plaukdamas 200 metrų nugara.

LPF nuotr./Danas Rapšys

Deividas Margevičius 100 metrų peteliške atrankoje įveikė per 54,61 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė devintąją vietą. Lietuvis pateko į pagrindinį finalą.

Asmeninis plaukiko rekordas yra 53,12 sek., sezono geriausias rezultatas – 53,25 sek.

Vytauto Dranginio nuotr./Deividas Margevičius

Beatričė Kanapienytė plaukė 100 metrų peteliške atrankoje. Lietuvė distanciją įveikė per 1:04,49 min ir bendroje įskaitoje užėmė 31-ąją vietą.

Plaukikei priklausantis Lietuvos rekordas yra 1:00,54 min.

Finalai sekmadienį prasidės 17:30 val. Lietuvos laiku.

Prizinis varžybų fondas siekia 65 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 Eur, antros vietos – 300 Eur, trečios – 100 Eur. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 500 Eur, antros vietos laimėtojai po 5 000 Eur, trečios – po 2 500 Eur.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?