Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kazanė 2015: 6 diena: australių seserų triumfas, bronzinių medalių lietus ir nuotrauka su numylėtine

Kas įvyko svarbaus Kazanėje tebesitęsiančio pasaulio plaukimo čempionato šeštąją varžybų dieną. Tatarstano sostinėje viešintis 15min.lt žurnalistas apžvelgia svarbiausius dienos akcentus.
Micah Lawrence, Kanato Watanabe, Rikke Moller Pederse, Shi Jinglin, Jessica Vall
Micah Lawrence, Kanato Watanabe, Rikke Moller Pederse, Shi Jinglin, Jessica Vall / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Neįstengė. Pirmą kartą šiame čempionate Lietuvos sportininkų nebuvo vakarinėje sesijoje, kai vyksta varžybų pusfinaliai ir finalai. Iki šiol Lietuvos rinktinę į priekį traukę Giedrius Titenis ir Rūta Meilutytė ilsėjosi, o ryte startavę Simonas Bilis (50 m laisvu stiliumi) ir Tadas Duškinas (100 m peteliške) prasibrauti tarp šešiolikos stipriausių neįstengė.

Titulas liko šeimoje. Prieš dvejus Barselonoje plaukiant 100 m laisvu stiliumi nepralenkiama buvo australė Cate Campbell. Penktadienį Kazanėje savo šlovės valandos sulaukė ir jaunesnioji Cate sesuo Bronte Campbell. Ji laimėjo šią distanciją, aplenkusi vieną aukso medalį jau savo sąskaitoje turinčią švedę Sarah Sjostrom. Įdomu, kad vyresnioji Cate šį kartą irgi neliko be medalio – jai atiteko bronza.

„Scanpix“/AP nuotr./Bronte ir Cate Campbell
„Scanpix“/AP nuotr./Bronte ir Cate Campbell

Iššovė vokietis. Iki penktadienio Lietuvos rinktinė su Rūtos Meilutytės sidabro medaliu bendroje komandų rikiuotėje lenkė tokias valstybės kaip Lenkija ar Vokietija. Vokiečiams pavyko šią liūdną situaciją pataisyti. Plaukdamas 200 m krūtine, Marco Kochas pagaliau įveikė nuo 2009-ųjų šioje rungtyje dominavusį vengrą Dánielį Gyurtą ir vokiečiams padovanojo pirmą aukso medalį. Vengrui atiteko tik bronza, o sidabro medalis įteiktas amerikiečiui Kevinui Cordesui.

„Scanpix“ nuotr./Marco Kochas
„Scanpix“ nuotr./Marco Kochas

Medalių lietus. Unikali situacija užfiksuota 200 m plaukimo krūtine moterų varžybose. Iš aštuonių finale dalyvavusių sportininkių net penkios pasipuošė medaliais. Auksas atiteko japonei Kanako Watanabei, sidabras – amerikietei Micah Lawrence, o bronzos apdovanojimai įteikti net trims sportininkėms, finišavusioms identišku laiku: ispanei Jessicai Vall, danei Rikke Moller Pedersen ir kinei Jinglin Shi.

Istorija. Moterų 50 metrų peteliške rungties atrankoje startavo dešimtmetė Alzain Tareq iš Bahreino. Ji tapo jauniausia visų laikų planetos čempionato dalyve. Įspūdingo rezultato mergaitė nepasiekė, tačiau nusifotografavo su savo numylėtine S.Sjostrom.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alzain Tareq
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Alzain Tareq

Medaliai. Po šeštos varžybų dienos medalių įskaitos viršūnėje lyderiauja JAV, Australijos ir Didžiosios Britanijos triumviratas. Visos šios rinktinės turi iškovojusios po penkis aukso medalius. Tiesa, amerikiečiai yra laikomi lyderiais nes pelnė daugiau sidabro (5) ir bronzos (4) medalių. Iš viso medalius iškovojo 22 šalys, o Lietuva su vienu sidabro apdovanojimu rikiuojasi 17-18 pozicijose (su Naująja Zelandija).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos