Kazanė 2015. 8 diena: uždanga nusileido neatsakius į mįslingai pradingusio kino mįslę

Kazanėje vykusio 16-ojo pasaulio vandens sporto šakų čempionato uždanga nuleista sekmadienį. Paskutinę varžybų dieną Lietuvos sportininkai turėjo progos ir džiaugtis, ir liūdėti. Vyrų estafetės komanda pasiekė tikslą ir iškovojo bilietą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, o Rūtai Meilutytei nesusiklostė 50 m krūtine finalas.
Sun Yangas
Sun Yangas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tatarstano sostinėje viešėjęs 15min.lt žurnalistas apžvelgia svarbiausius aštuntosios dienos akcentus.

Nepasisekė. Iki paskutinės varžybų dienos Australijos plaukimo žvaigždė Mitchellas Larkinas turėjo galimybę laimėti visas distancijas plaukiant nugara, tačiau realizuoti šios svajonės Okeanijos atstovui nepavyko. Trumpiausiame 50 m nuotolyje čempiono titulą apgynė prancūzas Camille'as Lacourtas, o M.Larkinas liko tik ketvirtas. Mažai paguodos sportininkui buvo ir po estafetės 4 po 100 m kompleksiniu stiliumi, kur australai iškovojo sidabrą, nusileidę amerikiečiams.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mitchellas Jamesas Larkinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mitchellas Jamesas Larkinas

Kėsinosi. Katinka Hosszu Kazanėje įrodė, kad yra bene universaliausia šiuo metu pasaulio plaukikė. Vengrė laimėjo abu kompleksinius plaukimus – 200 ir 400 m distancijose. Paskutinę varžybų dieną, kovojant 400 m nuotolyje, trumpam buvo sužibus viltis, kad Katinka gali pagerinti planetos rekordą. Visgi paskutiniame etape, plaukiant laisvu stiliumi, vengrė nesugebėjo prilygti šią atkarpą Londono olimpinėse žaidynėse tiesiog kosminiu greičiu įveikusiai planetos rekordininkei iš Kinijos Ye Shiwen. Bronzos apdovanojimas šioje rungtyje kiek netikėtai įteiktas vos septyniolika metų turinčiai kanadietei Emily Overholt.

„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Katinka Hosszu
„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Katinka Hosszu

Mįslė. Kur prieš pat 1500 m laisvu stiliumi plaukimo finalą dingo favoritas Sun Yangas? Šiame pasaulio čempionate du aukso ir vieną sidabro medalį iškovojęs kinas buvo laikomas realiausiu pretendentu ir dar kartą tapti čempionu, tačiau trečiasis takelis taip ir liko tuščias. Kinijos žiniasklaida jau spėjo pranešti, kad sportininkui prieš pat startą sutriko širdies ritmas ir jis buvo nugabentas į ligoninę, tačiau sąmokslo teorijų šalininkai iš karto prisiminė tai, jog visai neseniai sportininkas buvo įsivėlęs į dopingo skandalą. Iškritus kinui, čempionu, kaip ir tikėtasi, tapo italas Gregorio Paltrinieri.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sun Yangas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sun Yangas

Komanda. Sun Yango tautietės puikiai pasirodė moterų estafetėje 4 po 100 m kompleksiniu stiliumi. Nors kinės neturėjo tokių pavienių superžvaigžių kaip kitos finalo dalyvės, Azijos šalis gali džiaugtis turinti tikrą komandą. Fu Yuanhui, Shi Jinglin, Lu Ying ir Shen Duo nukalė Kinijai istorinę pergalę.

Staigmena. Didžiausias dienos netikėtumas, kaip bebūtų liūdna, užfiksuotas moterų 50 m krūtine varžybose, kur sezono lyderė Rūta Meilutytė liko už prizininkų pakylos. Sensaciją sukūrė švedė Jennie Johansson, sidabras įteiktas jamaikietei Aliai Atkinson, o bronza – rusei J.Jefimovai. Švedijos sportininkei ši diena padovanojo ir dar vieną medalį – sidabrą iškovojo ir naują Europos rekordą ji pasiekė plaukdama estafetę 4 po 100 m kombinuotu būdu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jennie Johansson
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jennie Johansson

Kelialapis. Lietuvos vyrų estafetės komanda, kuriai atstovavo Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas, iškovojo bilietą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Lietuvos komanda estafetėje 4 po 100 m kombinuotu stiliumi užėmė dvyliktą vietą. Nugalėtojais tapo amerikiečiai, kurie aplenkė australus.

„Facebook“ nuotr./Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Žilvinas Ovsiukas, Danas Rapšys ir Tadas Duškinas
„Facebook“ nuotr./Lietuvos estafetės komanda su treneriu Žilvino Ovsiuku.

Medaliai. Ši amerikiečių estafetės ketvertuko pergalė Jungtinių Valstijų komandai padovanojo pirmąją bendros medalių įskaitos vietą. Plaukimo varžybose JAV iškovojo 8 aukso medalius, australai - septynis, kinai ir britai - po 5, prancūzai - 4, vengrai, švedai ir japonai - po 3, italai, PAR, rusai ir vokiečiai - po 1. Iš viso medalius pelnė 23 šalys, o Lietuva su R.Meilutytės sidabru užėmė 19 vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai