Lietuvos plaukimas sulaukė gerų žinių iš Kinijos. Ten vykstančioje universiadoje svarbų pasiekimą užfiksavo Kotryna Teterevkova.
Kotryna Teterevkova
Kotryna Teterevkova / Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Kotryna Teterevkova Kinijoje sumedžiojo du zuikius.

21 metų plaukikė ne tik tapo universiados čempione, bet ir įvykdė olimpinių žaidynių normatyvą.

Tai Vytauto Didžiojo universiteto studentei pavyko 100 m krūtine finale, kuriame ketvirtadienį Kotryna distanciją nuplaukė per 1 min. 6,74 sek.

Vilnietė tapo ketvirtuoju Lietuvos plaukimo rinktinės nariu, jau turinčiu bilietą į 2024 metų žaidynes Paryžiuje.

Anksčiau olimpinius normatyvus įvykdė Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė, o pasaulio plaukimo čempionate tai pavyko ir Aleksui Savickui.

K.Teterevkova irgi dalyvavo pasaulio plaukimo čempionate bei pateko į finalą 200 m krūtine varžybose, kur užėmė šeštą vietą – tai buvo antras rezultatas tarp lietuvių po R.Meilutytės dviejų čempionės titulų 50 ir 100 m krūtine rungtyse.

50 m krūtine K.Teterevkova buvo devyniolikta, o 100 m krūtine - septyniolikta. Japonijoje ji atrankoje 100 m krūtine plaukė per 1 min. 6,96 sek.

Užpernai K.Teterevkova paskutiniu momentu įšoko į Tokijo olimpines žaidynes, tada sulaukusi vardinio pakvietimo.

Šiemet jos didžiausias tikslas ir buvo užsitikrinti olimpinį kelialapį į Paryžių, o tai, ko nepavyko pasaulio čempionate, buvo pasiekta universiadoje.

Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr./Kotryna Teterevkova

Ketvirtadienį ant garbės pakylos Kinijoje užlipo ir dar vienas lietuvis. Ohajo universitete studijuojantis panevėžietis Tomas Navikonis iškovojo sidabrą 200 m laisvuoju stiliumi finale.

20-metis plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 47,73 sek., pasiekęs asmeninį rekordą.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius