Kuriozas olimpiadoje: sportininkus teko gaudyti vandens motociklais

Japonija nuo seno garsėja savo tvarka ir tikslumu, tačiau Tokijo olimpinėse žaidynėse ir toliau ne viskas vyksta sklandžiai. Šįkart chaosas kilo vyrų triatlono varžybose.
Jau startavusius sportininkus teko apsukti vandens motociklais
Jau startavusius sportininkus teko apsukti vandens motociklais / „Scanpix“ nuotr.

Nuskambėjus starto signalui į vandenį šoko tik apie pusė dalyvių. Kita pusė, šiam – vienam iš svarbiausių gyvenimo startų besiruošusi 5 metus, liko tiesiog stovėti ir žiūrėti, kaip tolsta jų varžovai. Šokti į vandenį ir varžytis kartu jiems sutrukdė televizijos kateris, dėl išskirtinių kadrų per arti priplaukęs prie starto vietos.

„Scanpix“ nuotr./Kuriozas olimpinio triatlono starte Tokijuje

Krante likę sportininkai nustebę dairėsi vienas į kitą, negalėdami patikėti, kad jų viltys iškovoti olimpinį medalį bliūkšta.

Ne iš karto, bet organizatoriai galiausiai priėmė sprendimą lenktynes sustabdyti ir starto procedūrą pakartoti iš naujo. Greičiausi triatlonininkai tuo metu jau buvo spėję nuplaukti 150 metrų. Vis dėlto, organizatoriai, aplenkę sportininkus ant vandens motociklų, jiems liepė grįžti.

„Dar niekada nesu matęs nieko panašaus“, – sunkiai žodžius rinko BBC komentatorius.

Pakartojus startą olimpiniu čempionu galiausiai tapo norvegas Kristianas Blummenfeltas (1 val. 45 min. 4 sek.), aplenkęs britą Alexą Yee ir Haydeną Wilde‘ą iš Naujosios Zelandijos.

„Scanpix“ nuotr./Olimpinis triatlono čempionas Kristianas Blummenfeltas

Olimpinį auksą iškovojęs K.Blummenfeltas tapo pirmuoju tai padariusiu norvegu olimpinėse triatlono varžybose. 2016 metais Rio de Žaneire jis užėmė 13 vietą. Lietuviai į olimpinę triatlono rungtį nepateko.