Laiminga ir paslaptinga Kotryna – apie Disneilendą, naują planą ir kodėl paliko olimpinį kaimelį

Po 200 m krūtine finalo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Kotryna Teterevkova pasidalino mintimis apie finalines lenktynes ir savo ateities planais.

Pamojavusi 17 tūkst. vietų plaukimo varžybose „Paris La Defense“ arenoje užpildžiusiems žiūrovams ir pati sau suplojusi kelis kartus delnais, Kotryna Teterevkova šoko į vienas svarbiausių varžybų gyvenime.

Kipro Štreimikio/LTOK nuotr./Kotryna Teterevkova 200 m krūtine olimpiniame finale iškovojo 5 vietą.

Tokijo olimpinėse žaidynėse 200 m krūtine ji buvo tik 23-ia. Praėjus trejiems metams, 22 metų vilnietė prasimušė į stipriausių aštuonetą ir jame net neketino būti statiste.

Ketvirtadienio vakarą K.Teterevkova savo ilgais grybšniais pradėjo plaukimą kraštiniame take.

Pastaruosius metus amerikiečio trenerio Ray Looze'o Indianoje ruošta Lietuvos plaukikė yrėsi aštunta, bet įpusėjus distancijai pakilo į septintą poziciją, tada į šeštą, o sutankinusi grybšnius pabaigoje užkopė į penktą vietą, finišavusi per 2 min. 23,75 sek.

Auksą iškovojo JAV atstovė Kate Douglass, sidabras atiteko Pietų Afrikos Respublikos atstovei Tatjanai Smith, bronza – olandei Tes Schouten.

Tai vienas iš trijų geriausių Lietuvos plaukikų pasirodymų per olimpinių žaidynių istoriją nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Tik Rūtos Meilutytės olimpinis 2012 metų auksas lieka aukščiau.

Suprasti akimirksniu

• Atrankos varžybose 200 m krūtine K.Teterevkova plaukė per 2 min. 24,59 sek. ir buvo dešimta;
  • Pusfinalyje ji plaukė per 2 min. 23,42 sek. ir buvo septinta.
  • Jai priklausantis Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,86 sek.

Penktoji vieta – tai antras rezultatas tarp pasirodymą Paryžiuje jau baigusių Lietuvos plaukikų,

Kaip ir 5 vietą užėmusiam Danui Rapšiui, taip ir Kotrynai Teterevkovai atiteks valstybinė premija, numatyta už vietas pirmajame aštuonete. Už penktąją šalis atsidėkos po 25 190 eurų paskatinimu.

Perėjo ir baseinų Vilniuje sausrą

Vilniuje plaukimą lankiusi, o paauglystės metais baseinų sausrą, kai sostinėje neveikė nė vienas baseinas, o treniruotis teko važiuoti į aplinkinius miestelius, iškentusi K.Teterevkova prieš trejus metus debiutavo olimpinėse žaidynėse.

Tada trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė tik paskutiniu momentu įšoko į Tokijo žaidynes, kur apšilo kojas elitinėse varžybose.

Nuo tada jos statusas augo, kaip ir rezultatai. 2022 metais ji nuraškė Europos čempionato bronzą Romoje 200 m krūtine distancijoje, o pernai pagerino asmeninį ir Lietuvos rekordą (2 min. 22,86 sek.).

Pastaruosius metus Indianoje su amerikiečiais, tarp jų su savo finalo varžove Lilly King, besitreniravusi Lietuvos plaukikė daug pakeitė savo karjeroje, o šiemet vasarį užėmė ketvirtą vietą pasaulio čempionate Dohoje plaukdama 100 m krūtine.

Paryžiuje ji liko nusivylusi pirmąja rungtimi (100 m krūtine), kur liko 16-a pusfinalyje, bet solidžiai pasirodė dukart ilgesnėje distancijoje.

Po finalinio plaukimo Paryžiuje K.Teterevkova plačiau komentavo įspūdžius finale ir savo ateities planus.

– Kotryna, tikriausiai esate patenkinta iškovota vieta?

– Žinoma. Iš pradžių pamačiau užimtą vietą švieslentėje, tada galvojau, koks gi rezultatas, jei penkta vieta. Jis buvo prastesnis nei pusfinalyje, bet šiame baseine sunku lyginti rezultatus, tad labiausiai tenkina vieta. Kadangi abu su Danu penkti – tai šaunu.

– Ar tai labiausiai įsimintinas jūsų pasiekimas?

– Jaunimo varžybose buvo įsimintinų startų, bet dabar olimpiada, tai galima sakyti, kad taip.

– Kaip klostėsi varžybos jūsų akimis?

– Nemačiau visų varžovių, nes plaukiau pirmajame take. Pirmuosius 50 m taip gerai plaukėsi, o mačiau lyderes priekyje. Gal ir gerai, kad visų nemačiau, nes plaukiau savo tempu, džiaugiausi, kad buvau krašte, tai padėjo susikaupti.

– Esate pavargusi po varžybų maratono?

– Taip, dabar ilsėsiuosi du mėnesius, – to labai laukiu. Taip pat labai noriu apkabinti tėvus. O prieš finalą jaučiausi ramiai, susikaupusi.

– Kaip pasikeitėte lyginant su pirmosiomis jūsų žaidynėmis?

– Dabar esu stipresnė. Tikiu, kad būsiu dar stipresnė.